Bayburt’un Kültür ve Turizmi Masaya Yatırıldı

 • Haberin Tarihi: 8 Temmuz 2018
 • Bu haber 572 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’un Kültür ve Turizmi Masaya Yatırıldı

 

Bayburt’un Kültür Ve Turizmine yönelik yatırımlar konusunda incelemeler yapmak üzere Bayburt’a gelen Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt, Vali Ali Hamza Pehlivan’a yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  

Bayburt Kalesi’nde devam eden restorasyon gezen Vali Pehlivan ile Genel Müdür Kurt, kalenin eteklerine yapılacak olan Müze, Kavalılar Konağı, Yeraltı Şehri, Çımağıl Mağarası, Konak restorasyonları ile ilgili olarak yürütülmekte olan çalışmalar ve ileriye yönelik atılması gereken adımlar konusunda bilgi alışverişi ve değerlendirmelerde bulundu. Vali Pehlivan ile Kurt sur içi kısımlarda devam eden çalışmaları inceledi. Yüklenici firma yetkilileri ile çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Pehlivan ile Kurt Müze, kaledeki çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istediler. 

Vali Ali Hamza Pehlivan ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt’a incelemeleri sırasında Genel Müdür Yardımcısı ve Uygulamalar Daire Başkanı Yakup Harmanda, Kamulaştırma Şube Müdürü Hatice Şan, Rölöve ve Anıtlar Erzurum Bölge Müdürü Suat Bakır, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Bekir Kurtoğlu, Bayburt Müze Müdür Vekili Adem Bedir eşlik etti.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Gurbetten
  9 Temmuz 2018 11:30

  Bu hizmetlerin görüle bilmesi için, önce BELEDİYECİLİĞİN MASAYA
  YATIRILMASI lazım, tebrik eder çalışmalarınızda başarılar dileriz..

 • Boşadamyok
  13 Temmuz 2018 08:29

  MAŞALLAH MAŞALLAH MAŞALLAH 40 binkere MAŞALLAH nufusumuz olmuş 40 Milyonsanki 41 kere MAŞALLAH….

  İlk önce şu 300- 400 kişiyi masaya yatırın ondan sonra gerisi gelir.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.