Bayburt’un Kurtuluşunun 100. Yılında Sempozyum Düzenlendi

  • Haberin Tarihi: 22 Şubat 2018
  • Bu haber 506 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’un Kurtuluşunun 100. Yılında Sempozyum Düzenlendi

Bayburt Üniversitesi , Bayburt’un İşgalden Kurtuluşunun 100. Yılı anısına düzenlenlediği  sempozyum sona erdi.

1916 Yılında işgale uğrayan Bayburt 21 Şubat 1918 tarihinde Türk ordusunun şehre girmesiyle düşman işgalinden kurtulmuştur. 100. Yıl Kurtuluş etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “İşgalden Kurtuluşunun 100. Yılında Bayburt ve Kafkas Cephesi Sempozyumu” kapanış oturumuyla sona erdi.

Kapanış oturumunda konuşan  Rektör Yardımcısı ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman  Çiğdem, her biri birbirinden değerli olan sunumların, tarihi anlamaya yardımcı olduğunun altını çizerek, Bayburt’un tarihinin kahramanlıklarla dolu olduğunu ifade etti ve Sempozyuma gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Bayburt’un kurtuluşunun 100. yılı anısına düzenlenen Sempozyum, farklı üniversitelerden seçkin akademisyenlerin katılımıyla bir bilim şenliği havasında gerçekleşti. Farklı konulardan 23 bildirinin sunulduğu Sempozyum, şehrin tarihsel birikimine ve Kafkas Cephesi’ne ilişkin tarih literatürüne katkıda bulundu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.