Bayburt’un Doğal Plajına Yoğun İlgi…

 • Albümün Tarihi: 29 Temmuz 2018
 • Bu Albüm 1737 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

 

Bayburt son yılların en sıcak yaz dönemini yaşarken serinlemek isteyenler ilk adresi Çoruh Nehri oluyor. 

Nehir suyunun yerleşim alanlarına uzak ve temiz olması nedeniyle Kopuz Köprüsü diye bilinen yerde yüzerek serinlemek isteyenlerin ilk adresi burası oluyor. Vatandaşların isteği üzerine Belediye tarafından nehrin bir bölümüne serilen kumun istekleri tamamen karşılamadığını ve söz konusu kumun nehirde bataklık oluşturduğunu dile getiren vatandaşların farklı istekleri var. 

Özellikle gençler başta olmak üzere il dışından sıla ziyaretine gelen bir çok vatandaş yüzme yerinin kirli ve bataklık olması nedeniyle istedikleri şekilde yüzemedikleri, ayrıca kamelya ve benzer dinlenme yerleriyle birlikte güneşlenme imkanı için şezlongların bulunmasını istediler. Ayrıca nehir içerisinde çok sayıda bulunan büyük çaplı kaya parçalarının sakatlıklara neden olduğunu ifade ederek belediyeden çözüm talep ettiler.

 

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • ZEYNEP
  30 Temmuz 2018 09:44

  BAYBURTTA DÜGÜNLERDE EVLERİN ÖNÜNDE SİLAH ATILMASINA YANİ MAGANDALARA SESLENİYORUZ BU MAGANDALARI EMNİYETE POLİS GÜCLERİNE BURADA DUYURMAK İSTİYORUZ….VE ÜSTELİK HER GEÇEN GÜNDE MAGANDA SAYISI BAYBURTTA ARTIYOR…….SAYIN VALİME SAYIN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE DUYRULUR.

 • bihemta
  30 Temmuz 2018 12:24

  öncelikle halkın duygularına tercüman olduğunuz için teşekkür ederim. işte bayburt ve bayburtluya verilen değer bu kadar. bu müthiş potansiyele bu sonuç olmamalı. keşke çoruha hiç dokunmasaydınız da millet doğal haliyle yüzebilseydi. serilen kum taş kırması kirli şap kumu üstelik silindirrle de ezilmiş. uzanıp güneşlenmek ne mümkün. nehrin özellikle kenarları bataklığa dönmüş. hesten karışan su, suyu kirletiyor ve yeterince güneş görmediği için serin. gez köyü karşısında hesten yukarıda su çok temiz ve sıcak akıyor ama yüzülecek yer yok. kendi imkanlarımızla yaptığımız yer vardı orayı dümdüz etmişler. bayburtta imkanlar zaten kısıtlı olanı da yok ediyorlar. bu yollardaki her on metrede bir hız kesici ve yüzme yüzünden zorla göç ettirecekler.

 • ESRA
  30 Temmuz 2018 14:47

  BELEDİYEMİZDEN ESENTEPE MAHALESİNEDEKİ YOLLARADA BİR AN ÖNCE HIZ KESİCİ İSTİYORUZ..ARAÇLAR ÇOK SÜRATLI ESENTEPE MAHLLESİNDE BİR TANE YOLLARA YAPILAN HIZ KESİCİ YOKTUR.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.