Bayburt’un 10 Yılda 10 Kat Büyüyen Gerçeği

 • Haberin Tarihi: 14 Nisan 2018
 • Bu haber 2837 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’un 10 Yılda 10 Kat Büyüyen Gerçeği

 

22 Mayıs 2008 yılında kurularak eğitim hizmetine başlayan Bayburt Üniversitesi 10’uncu yılını geride bırakırken şehre can suyu olmaya devam eden en önemli kurumların ilk sırasında yer almaya devam ediyor.

Aradan geçen 10 yıl içerisinde 11 bin öğrenci kapasitesine ulaşan ve Bayburt’un kalkınma reçetesinin ilk sırasında yer alan Bayburt Üniversitesi, varlığı ve büyümesiyle birlikte şehrinde gelişimine büyük katkı sağlamaya devam ediyor. Üniversitenin 20. yılında ise Bayburt’un bir üniversite şehri olduğu gerçeğini yaşamak bu şehrin hakkı olsa gerek.

Kurulduğu günden buyana aradan geçen 10 yılda şehrin diğer alanlardaki gelişimine göre 10 kat büyüyen Bayburt Üniversitesi kuruluşunun 10. Yılı nedeniyle mutlaka etkinlikler yapacaktır. Böyle bir organizasyonun ülke genelinde Bayburt’un ve dolayısıyla Üniversitenin tanıtımı ve reklamı açısından ses getirecek bir organizasyona imza atması gerekiyor.

“ Unutmayın Bayburt Türkiyedir”

Bayburt Üniversitesinin 2017 yılında hazırladığı tanıtım filminde, Bayburt’u ziyaret gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite hocalarına seslenerek “ Unutmayın Bayburt Türkiyedir” demişti. Bu söz unutulmayacak  kadar değerli ve kulak ardı edilemeyecek kadar yol gösterici bir sözdür. Aslında Bayburt Üniversitesinin bu veciz sözü kendi yerleşkesinin dikkat çeken bir bölümüne yazdırmak kaydıyla üniversitenin tarihinde yer almasını sağlayabilir.

Bu sözden cesaret alarak altını kalın çizgilerle çizmek şartıyla şunu vurgulamakta yarar var, Bayburt, Türkiye’nin bir yansıması olacak ise, konumu her ne olursa olsun sorumluluk taşıyan her kes bu şehre karşılıksız hizmet etmek mecburiyetindedir.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Sinirhastası
  15 Nisan 2018 09:39

  Sayın dostlarımız
  Evet büyüme var ama beton atıp bina yapmaktan öteye gitmiyor. Bakınız üniversitete yapılan yatırım kendini amorti ediyor mu . Üretilwn icat patent ekonomiye katkı nedir? Bu kadar şahşahaya btonlaşma sonrası ortaya konulan katma değer nedir? Yok denecek kadar az… mezunlar iş buluyor mu? Kim işinden mennun? Hayaller üzerine gençlik oyalandırılıyor.. e şukadar öğrenci harcama yapıyor v.s.. diyorlar bu harcamalar malatyalının giresunlu ailenin cebindeki bir oyunda üdmekten öte bir şey değil. Üniversite eeğitimi bal yapma gibi senede 90 kg saf balda alırsın 900 kg şekerle doyurulmuş balda alırsın… hangisi kıymetli
  Saygılarımla..

 • fatih
  15 Nisan 2018 15:09

  o kadar büyüdüki daha sığmıyoruz

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.