Bayburt’taki Yatırımlar ve Projeler Değerlendirildi

 • Haberin Tarihi: 10 Ekim 2019
 • Bu haber 42 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’taki Yatırımlar ve Projeler Değerlendirildi

 

İl Koordinasyon Kurulunun 2019 yılı dönem sonu toplantısı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Metin Köse toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Yatırımcı ve bölge il kuruluşları tarafından Bayburt’ta gerçekleştirilen projelere ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıya Vali Cüneyt Epcim başkanlık etti.

Toplantı açılışında il bazında devam eden yatırımları değerlendiren Vali Epcim, yatırımcı bölge kuruluşlarının 97 proje ile toplam 2 milyar 673 milyon liralık projesinin devam ettiğini açıkladı. Vali Epcim, Bayburt’ta il kuruluşlarınca 61 proje yürütüldüğünü kaydederek, “Bu projelerin toplam tutarı 373 milyon 344 bin liradır. Yatırımcı bölge ve il kuruluşlarımız tarafından ilimizde yürütülen toplam 158 projenin toplam tutarı 3 milyar 47 milyon 220 bin liradır.” açıklamasında bulundu.

Yatırımlar arasında Devlet Su İşleri (DSİ) 22. Bölge Müdürlüğü’nün 66 proje ile başı çektiğini belirten Vali Epcim, “Tarım sektörüne yönelik bu projelerin toplam bedeli 995 milyon liradır. Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü tarafından ulaştırma alanında 1 milyar 657 milyon liralık 15 proje yürütülmektedir. Ayrıca ilimizde Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 9, Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından 1, İller Bankası Bölge Müdürlüğü tarafından 2, Tapu ve Kadastro 24. Bölge Müdürlüğü tarafından 3, Tarım ve Orman Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü tarafından 1 proje yürütülmektedir.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda Karayolları Bölge Müdürü Selahattin Bayram Çavuş, 2019 yılı içerisinde yapılan çalışmalar ve 2020 yılında yapılacak olan projeler hakkında sunum yaptı. Yapılan sunumdan sonra Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bölge Müdürü Çavuş’a, Şingah Mahallesi Çaykara yolu üzerindeki yaya sorununun olduğunu ve bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.

Pekmezci, “Bayburt-Çaykara yolu üzerinde bir çalışma yok ve çok tehlikeli bir yol. Şuanda orada yoğun bir trafik var ve çocuklarımız can tehlikesi altında. Sayın Valimle de daha önce konuyu görüştük. Eğer, orayı normal olarak yapan yüklenici firma şuanda o konuda bir gayreti ve çalışması yoksa sizin bu tarafta çalışma yapan Bayburt Gurup’la görüşülüp burayı kısa zaman içerisine tamamlamanız gerekiyor. Burada yayalar için kaldırım ve geçitler yok, Belediye olarak bizim yetki alanımızda bulunmuyor. Tamamen sizin sorumluğunuzda olan bir güzergah. Gerçekten çok tehlikeli bir durumda. Yani Allah göstermesin oradan bir acı haber gelme riski çok fazladır. Bu konuda bizlere yeteri kadar destek vermenizi arzu ediyoruz” diye konuştu.

Toplantıya Vali Cüneyt Epcim ile birlikte Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Vali Yardımcısı Halit Benek, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Aydıntepe Kaymakamı Mustafa Akın, Demirözü Kaymakamı Ömer Coşkun ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Has
  10 Ekim 2019 09:53

  Bayburt kapalı spor salonu hala neden başlamadı

 • celil
  10 Ekim 2019 19:38

  BU YATIRIMLAR OLDUDA NEDEN BAYBURT BU KADAR GÖÇ VERDİ…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.