Kalfalık ve Ustalık Belgesi Uygulamalı Eğitimle Veriliyor

  • Albümün Tarihi: 8 Haziran 2018
  • Bu Albüm 1702 defa okundu.
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

 

Bayburt Mesleki Eğitim Merkezi tarafından uygulamalı olarak verilen Kalfalık ve Ustalık belgelerinin nasıl verildiğine dair merak edilen konular, Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenleri tarafından cevaplandı.  

Yıllar önce Esnaf Odaları tarafından verilen ustalık belgeleri daha sonra çıraklık eğitim merkezleri tarafından verilmeye başlandı. 2017 yılından sonra ise Mesleki Eğitim Merkezleri uygulamalı eğitimlerle bu belgeleri vermeye başladı.  

Kalfalık ve ustalık belgesi almak için müracaat edenler, Mesleki Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen  öğretmenlerin görüntülü çekimler eşliğinde uygulanan görüntülü eğitimler sonrası verilen puanlar neticesinde, belge alacak olan kişinin en önemli ilk aşamasını neticelendirmiş oluyor. 

Söz konusu uygulamalı kursun örneklerinden birisinin yaşandığı Bayburt Belediyesi atölyesinde gerçekleşti. Kalfalık belgesi için müracaat eden Belediye personeli Lokman Kelleci’nin uygulamalı eğitimde yaptığımız çekimlerde Bayburt Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenleri, metal teknolojisi öğretmeni Davut Somuncu, mobilya iç mekan tasarımı teknolojisi öğretmeni Yılmaz Yolcu ve makine teknolojisi öğretmeni Atakan Arıkan yapılan uygulamalı eğitimle ilgili önemli açıklamalar yaparak belge almak isteyenlerin merak ettiği bir çok konuya açıklık gerdiler. 

Yapılan uygulamalı eğitim esnasında çekilen görüntüler ve yapılan açıklamaların tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz. 

Not: Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan bu tür eğitimlerin çekimlerinin cep telefonuyla yapılmış olması, neden bir  kamera ile yapılmadığı sorusunu ise akıllara getirdi.

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.