Bayburt’ta Yöresel Yemekler ve El Sanatları Sergisi

  • Haberin Tarihi: 20 Temmuz 2018
  • Bu haber 677 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Yöresel Yemekler ve El Sanatları Sergisi

 

24. Dede Korkut Kültür Sanat Şölenleri kapsamında Yöresel Yemekler ve El Sanatları Sergisi açıldı. 

Bayburt Belediyesi Aile Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen sergide Bayburtlu kadınların binbir emekle oluşturdukları eserleri sergilendi. Belediye Başkanı Mete Memiş, Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa ve davetlilerin katıldığı açılışta sergiyle ilgili bilgi veren Aile Yaşam Merkezi Müdürü Beyza Orhan Uçurum, merkezde üç ayrı kursun devam ettiğini ve bu kurslarda ortaya çıkan eserlerin ve yemeklerin sergilendiğini belirtti. 

Uçurum, el sanatları sergisinde; Dantel Angles, Geleneksel El Sanatları, Altın İşi, Tel Kırması ve Yapma Çiçek ürünleri sergilendiğini, aşçılık kursu kursiyerlerinin de yöresel lezzetleri yaptıklarını belirtti. Uçurum, aşçılık kursu kursiyerlerine sadece Bayburt değil, Türkiye’nin değişik yörelerinden lezzetlerin yapımının eğitimin verildiğini kaydetti.  

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ise, Aile Yaşam Merkezi ile verdiği bilgide, merkezin tüm Bayburtlu hanımların hizmetinde olduğunu belirterek, içerisinde verilen hizmetlerle tam bir aile yaşam merkezi hüviyetinde olduğunu belirtti. Sergilerin açılmasının ardından davetlilere yöresel tatlar ikram edildi

Haber Kaynak:Bayburt Postası

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.