Bayburt’ta Yolculara İlk Kez Yol Arkadaşı Hediye Edildi…

 • Albümün Tarihi: 7 Kasım 2017
 • Bu Albüm 1396 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan “Yol Arkadaşım Kitap Olsun” projesi kapsamında otogarda seyahat edecek olan yolculara kitap hediye etti.

Bayburt Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde gerçekleştirilen etkinlik öncesi seyahat firmalarının yetkililerini tek tek ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.

Vali Pehlivan proje hakkında basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Yol Arkadaşım Kitap Olsun” projesinin kitap okumanın ve okuma alışkanlığı kazanmanın önemine dikkat çekmek için Bayburt Valiliği himayesinde hayata geçirildiğini ifade etti. Seyahate çıkacaklara yolculuklarının keyifli geçmesini sağlamak ve boş zamanlarını kitap okuyarak değerlendirmelerine imkân tanımak üzere kitap hediye edeceklerini belirten Vali Pehlivan, “Okumak ve kitaplarla dostluk kurmak çok önemli. Bu kampanya ile seyahatte okumak için zamanı olacağını düşündüğümüz vatandaşlarımıza kitap hediye ediyoruz. Bayburt’tan İstanbul’a, Ankara’ya, Antalya’ya veya ülkemizin farklı noktalarına gidecek olan vatandaşlarımıza hediye edeceğimiz kitaplarla vatandaşlarımızın okumaya zaman ayırmalarını teşvik etmek istiyoruz. Kitap hediye ettiğimiz yolcularımız bu kitapları okuduktan sonra torunlarına, çocuklarına, kardeşlerine ya da belki bir tanıdıklarına hediye edecekler. Bu vesileyle de özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza kitap okumanın ve okuma alışkanlığı edinmenin önemli olduğu mesajını vermek istiyoruz.” dedi.

Açıklamalarının ardından hareket etmek üzere olan otobüslerdeki yolcuları ziyaret eden Vali Pehlivan, yolculara tek tek kitap hediye etti.

Kitap dağıtımına İl Milli Eğitim Müdürü Soner Can, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemalettin Karabulut,  Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Bülent Koçyiğit,  İnşaat ve Emlak Hizmetleri Şube Müdürü İsa Akgün, Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Hüseyin Akdoğan eşlik etti.​

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • TUNCAY
  8 Kasım 2017 07:09

  tebrikler sayın valim bunlar olması gerekenlerdi geçde olsa iyi bir şey

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.