Bayburt’ta Yıldızlı Otel Kalitesinde Kız İmam Hatip Pansiyonu

 • Haberin Tarihi: 9 Ocak 2016
 • Bu haber 3965 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Yıldızlı Otel Kalitesinde Kız İmam Hatip Pansiyonu

 

Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin yeni öğrenci pansiyonu birinci sınıf şartlarda öğrencilere hizmet veriyor.

Eski pansiyonun yıkılarak yenilenmesi sonrasında hizmete sunulan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Pansiyonunda kalan 180 öğrenci yatılı eğitim gören bir çok öğrencinin hayal ettiği şartlarda imkanlara sahip. Çekimlerini gerçekleştirdiğimiz pansiyonda kalan kız öğrencileri 4 kişilik odalarda kalıyor. Bir çok imkanın sağlandığı pansiyonda öğrenciler dijital kart sistemiyle yemeklerini yiyebiliyorlar. Temizliğin en üst seviyede olduğu pansiyonda ders çalışma salonları, bilgisayar kullanma imkanları , çamaşır yıkama ve ütü yapma odaları bulunuyor.

530 kız öğrencinin okuduğu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin müdür Murat Öksüzer şunları söyledi, “ Okulumuz şuanda sadece kız öğrencilere hizmet vermektedir. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında erkek öğrencilerden ayrıldık. Bu yıl ise müdürlüğümüzü de ayırmış bulunuyoruz. Şuan 530 kız öğrencimiz bulunmaktadır. Bunlardan 180 tanesi pansiyonumuzda kalıyor. 155 tanesi taşımalı olarak köylere gidip geliyor. Diğer öğrencilerimiz ise servislerle veya kendi imkanlarıyla okulumuza gidip geliyorlar” dedi.

Okullarında 24 derslik olduğunu ve bütün sınıf seviyelerinde öğrencilerin bulunduğunu söyleyen Öksüzer, “Pansiyonumuz 300 öğrenciye hizmet verecek kapasiteye sahiptir. Bu kapasitenin bu yıl 180 kişilik bölümünü doldurmuş durumdayız. Diğer 120 kişilik kapasiteyi ise önümüzdeki yıl okulumuzu tercih edip gelecek olan öğrencilerimize ayırmış bulunuyoruz. Pansiyonumuzda öğrencilerimize en iyi bir şekilde hizmet vermenin gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • bayburtlu
  10 Ocak 2016 00:11

  Gerçekten çok kaliteli bir yurt yapılmış. Emeği geçek herkesten ALLAH razı olsun. İnşallah bu kadar güzel hizmet karşılığında başarılı öğrencilerimiz çıkar. İHL ismine yakışır manevi ve Milli değerlerine bağlı nesiller yetiştirir.

 • Orhan Burak
  11 Ocak 2016 11:47

  Selamınaleyküm . Burdan sayın müdürüme , sayın öğretmenlerime sevgi ve saygılarımı iletiyorum . Ben 4 sene boyunca Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesinde okudum ve o güzel manevi , şerefli şehrin ( BAYBURT ) ‘ un ekmeğini yedim .Acısıyla tatlısıylı geçen sene mezun oldum . Yanlız benim değinmek istediğim konu ; Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesinde okumama rağmen, eski yurt vardı 30 senelik ve çürük raporlu bir yurttu 1 buçuk sene orda zor şartlar altında , bi koşuğta 100 lerce kişiyle aynı yerde kaldık , tabi nankörlük etmemek lazım o şartları bile bulamayan kardeşlerimiz var . 1 buçuk sene kaldıktan sonra pansiyonumuz ani bir yıkılma kararı aldı . Ve bizim kalacak yerimiz bile olmadan . Biz 60 – 70 kişiye yakın okulumuzun altında bulunan depo gibi yerlerde 1 gece korka korka yattıık . Çünkü yatmak zorundaydık gurbetten gelmiştik . Hayallerimiz vardı okumamız gerekiyordu başka çaremiz yoktu . O dönemler SN. Serdal SALIK Hocam pansiyondan sorumlu Müdür Yardımcısıydı onun vesilesiyle bayburttaki pansiyonlara dağıtıldık .ALLAH razı olsun ki bizi düşündüler böyle bir girişimde bulundular .Valiliğin izni dahilinde bizleri başka yurttalara dağıtıldıktan sonra bazı yurtlar mesela Anadolu Lisesi , Anadolu Öğretmen Lisesi gibi yurtlarda kalan arkadaşlarımızın gidiş gelişlerinde sıkıntı olmuyordu yanlız Biz Bayburt Fen Lisesinde kaldığımız için aramızdaki mesafe bi hayli fazlaydı , bunun kışı vardı yağmuru vardı . Bi hayli yürüme git gel hergün olmuyordu , Okulumuzun aracılığıyla bir servis tuttuk ama birde gelin bize sorun . Öğrenciyiz , gurbetten gelmişiz . İhtiyaçlarımızı mı karşılayalım , servise 60 – 70 TL civarında para mı yetiştirelim . Bizi Valilik gönderdi o yurtlara Bayburt Valiliğininde bu konu hakkında birşey geliştirmesini bekledik hep 3 sene boyunca ama yine biz ihtiyaçlarımızdan kıstık , sırf karşı taraftaki servis sahibide mahçup olmasın diye . Gelmiş geçmiş meseledir ama yinede ALLAH razı olsun ki oralarda bizlere sahip çıkıldı . İhtiyaçlarımız karşılandı . Biz huzurlu bir şekilde kalamadık oralarda bari şimdiki kardeşlerim , bacılarım huzurlu bir şekilde eğitim – öğretimlerini görsünler . Yeni Yurda katkısı bulunan bütün mevki – makanlardan ALLAH razı olsun .

  SAYGI VE SEVGİLERİMLE .

 • Murat
  28 Şubat 2016 00:02

  Merhaba,
  Öncelikle site sahibi Ümit abimizin okulumuzu ziyaretinden dolayı kendisine saygılarımı sunuyorum. Bu pansiyonun yapımında emeği geçen Bakanlığımıza, bizden her türlü desteğini esirgemeyen Valimiz sayın Yusuf ODABAŞ’a, vali yardımcımız Abdülhamit KARACA’ya, İl Milli Eğitim müdürlüğümüzde inşaat işlerinden sorumlu müdür yardımcımız Kemalettin KARABULUT ‘a öğrencilerim adına teşekkür ve minnettarlığımı arz ederim. memleketimin çocukları daha iyi hizmetlere layıktır. Bizler devletimizin imkanlarını elden geldiği kadar öğrencilerimize yansıtmaya çalışıyoruz.Bu imkanların halkımıza tanıtımın her zaman olduğu gibi Bayburt Medyayı da yanımızda görmekten çok mutlu olduk. Biraz geciken bir yazı oldu geç oldu güç olmadı inşallah. Tüm bu donanımla öğrencilerimizin 4 yıllık eğitim süreçlerini okulumuzda bu imkanları kullandırmaktan mutlu olacağız. Başarı grafiği her yıl yükselen okulumuza tüm öğrencilerimizi bekliyoruz. Saygılarımla. Murat ÖKSÜZER- Okul Müdürü

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.