Bayburt’ta Yeni Hükümet Konağının Yapımına Hız Verildi

 • Albümün Tarihi: 14 Nisan 2019
 • Bu Albüm 480 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

 

Bayburt şehir merkezi Genç Osman Mahallesinde eski polis okulu binasının yıkılarak yerine başlanan yeni hükümet konağı binasının inşaatında çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. 

2018 yılında temelleri atılan ve yapımına başlanan bina 2019 yılında tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor. Şehir girişinde yapımı devam eden bina içerisinde bir çok kurum ve sosyal alanlar yer alacak.   

Hükümet Konağı projesi 5 bin 600 metrekare alan üzerinde yapılıyor. Bina içerisinde yaklaşık 20 civarında kamu kurumu hizmet verecek. Ayrıca proje içerisinde 120 kişilik konferans salonu, toplantı odaları, 400 kişilik yemekhane ve 120 araçlık kapalı, 50 araçlık ise açık otopark yeri bulunacak.

 

 

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • GÜRSEL KARAPINAR…
  14 Nisan 2019 22:28

  Hayırlı olsun….
  Maalesef ,yer tercihi yanlıştı, bu bina şimdiden trafik ve
  çevre kirliliğini beraberinde getirmiş oldu….
  Maliye bakanımız böyle icraatların vatandaşa ,stk’ların
  görüşü alınarak yapılacak demişti,ne soran oldu, ne de
  duyduk…..Çoruh’un içine dökülen betondan farkı yok….
  Siz ne anlarsınız ,der gibi herkes bildiğini okuyor….
  Yeni valilik ve hükumet konağı İSTERÜK…..

 • Baybrut lu Salih
  15 Nisan 2019 18:59

  Bayburt’a hayırlı olan her şey yakışır, bu projede ,proje olarak güzel,lakin en baştan itibaren Bayburt lu olarak bu projenin yerinin doğru olmadığını haykırmaya çalıştık fakat nafile, bizde bir iş yapıldıktan sonra ve sorun olduğu anlaşıldıktan sonra tedbir alma veya alamama pişmanlığı olduğu için ne söylesek nafile;
  Bu projenin bitiminden sonra yolun karşı tarafı köprüye kadar genişletmek için kamulaştırılır ve köprünün yanına yeni köprü yapılıp, köprü gidiş geliş olur ise bilemem;
  Bu hali ile Proje güzel, yer yanlış;
  unutmadan BAYBURT UN GELECEĞİ OLAN OLMAZ İSE OLMAZ DEDİĞİMİZ HAYATİ BİR ÖNEM ARZ EDEN
  ——————————————————T R E N PROJESİNİ ————————————————————
  UNUTMAYALIM ,UNUTTURMAYALIM Kİ , BAYBURT VE ÜLKENİN KALKINMASI DAHA HIZLI OLSUN

 • Şİngahlı
  16 Nisan 2019 09:53

  Çevre yolu ve Çoruh arasına sıkışan bu bina için başka arazi mi kalmamıştı? Bayburt’taki bütün resmi daireler bu binaya taşınıyor ama vatandaşın araç park edecek yeri bile olmayacak burada. Daha geniş bir mekan olmalıydı şehrin genişlemesine katkıda bulunacak bir adım atılmalıydı ama bu tarihi fırsat tepildi malesef. Bu bina için Bayburt halkına sorulmalıydı uygun olan arazilerden tercih edilmeliydi.

 • YAVUZ
  16 Nisan 2019 15:03

  MİLLET TAKMIŞ KAFAYA ŞEHRİ GENİŞLETMEYE..ŞEHİR GENİŞLETMESİ DEMEK İLK ÖNCE KAYNAGI NUFUS OLMALIDIR,NUFUSUN OLMADIGI YERDE ŞEHİR GENİŞLETMEK BOŞ OLAN DAİERE ETRAFINDA DÖNMEYE BENZER…ŞEHRİN GÜZELLEŞMESİ İLK ÖNCE TİCARETTEN DÖNER…YANİ VATANDAŞ CADDELERE İNER SOKAKLAR CIVIL CIVIL OLUR ALIŞVERİŞ YAPAR YADA GEZER YÜRÜR VS …ÖRNEK TRABZON MEYDANI İNSANLAR SADECE MEYDANDA GEZİYO ŞEHRİMİ GENİŞLETMİŞLER, AMA MALESEF BAYBURTTA NUFUS YOK AKŞAMDAN SONRA CADDEDE TOPLASAN ELİNLE SAYACAK KADAR VATANDAŞ VAR .BİZ HALA SORUNUMUZ ŞEHRİN GENİŞLENMESİ..AVRUPADA DÜNYADA İLK ÖNCE TİCARETİN İŞLEYİŞİNE BAKARLAR BU İŞ BÖYLEDİR…ÇÜNKÜ MEYDANLAR EN ÖZEL YERLERDİR BURALAR İNSAN KAYNAMASI LAZIM CADDEDE DÜKKANIMIN ÖNÜNDEN YÜZLERCE BİNLERCE KİŞİ GEÇMESİ GEREKKİ ŞEHİR OLDUGU MEYDANA ÇIKSIN…YOKSA BU RESMİ YADA ÖZEL KURULUŞLARI ŞEHİRDEN UZAK YERLERE TAŞIMAK ŞEHİR KÜLTÜRÜNDEN UZAK KALMAK DEMEKTİR.BUNUNDA HİÇ KİMSEYE FAYDASI OLMAZ..BOL BOL TAKSİ DOLMUŞ ÜCRETİ VERİRSİN YADA KENDİN ARACINLA BENZİN PARASI VERİRSİN.BAŞKA BİRŞEYE YARAMAZ ŞEHİR GENİŞLEMESİ.

 • Baybrut lu Salih
  16 Nisan 2019 20:22

  Yavuz kardeşimin tespitleri doğru, lakin bilmem katılır mısınız karşı görüş olarak belirtiği yorumu içerisinde aslında cevabını da vermiştir.
  Evet doğru şehir de ticaret olmalı (BUNUN İÇİN –TREN — OLMALI VE LOBİSİ YAPILMALI DİYORUZ),
  Evet şehir genişledikçe bol bol dolmuş parası vereceğiz (bu gün yapacağımız yarına sıkıntı oluşturmaması adına, hep demiyor muyuz, ileriyi düşünerek işlerimizi projelendirmiyoruz, elin ğavuru yüz sene sonrasını düşünüp öyle proje yapıyor, on yıl sonra atıl olacak prjojeyi ne yapalım,bu yeni bina projesi de böyle bir proje)
  Evet Trabzon Örneği verdiniz, Trabzon da yer olmadığı için eski hali ile kıyaslama yaparsanız meydan genişletildi, alan olsa daha farklı projeler yapılacak, fakat yok,
  Avrupa ada her şehrin ferah meydanları vardır, ticaret için de bu cadde den gürlük ne kadar insan geçer bunun hesabı yapılır doğru, bu nedenle BAYBURT un gelişeceğini düşünerek yarın sorun olmasın projeler yüz yıllık olsun,yık yap olmasın,
  Şu an Valilik ve diğer birimler için yapılan bina ve o dönem yapılan binaların temelinden itibaren amele olarak çalıştım, bu gün bu sağlam binalar yıkıldı, sağlam binayı yıkarak milli servet kazanç mı elde etmiş oldu. Bunun için T R E N OLMALI TİCARET GELİŞMELİ PROJELER YÜZ YILLIK OLMALI
  T R E N, T R E N VE YİNE T R E N

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.