Bayburt’ta Yeni Hükümet Konağı Bu Yıl Hizmete Giriyor

 • Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2019
 • Bu haber 375 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Yeni Hükümet Konağı Bu Yıl Hizmete Giriyor

 

Bayburt’ta bir yıldır yapımı devam eden yeni Hükümet Konağı’nın inşaatının büyük bir kısmı tamamlandı.

Şehir merkezi girişinde mimarı yapısı ile farklı bir görüntü sergileyecek olan yeni hükümet konağı inşaatında çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. 5 bin 600 metrekare alan üzerinde yapımı devam eden ve 2019 yılında tamamlanarak hizmete girecek olan binada yaklaşık 20 ayrı kamu kurumu yer alacak. Ayrıca konferans salonu, yemekhane, acık ve kapalı otopark ile resmi ziyaret ve etkinlik alanları da bünyesinde bulunduracak.

Bayburt Valiliği Yeni Hükümet Konağı içerisinde:

Valilik Makamı, Yazı İşleri Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Bayburt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, İl Mahalli İdareler Müdürlüğü, İl Dernekler Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü, Bayburt Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı, SODES Proje Uygulama Birimi, OSB Müdürlüğü ile bu kurumlara bağlı birimler yer alacak.​

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • GÜRSEL KARAPINAR…
  13 Temmuz 2019 21:52

  Bu hükumet konağı ile ilgili nasıl haber yapılırsa yapılsın
  yapıldığı mekanın YANLIŞ olduğunu ifade edeceğim….
  Trafik ve çevre kirliliğini sebebiyet verecektir..
  Bayburt’a şimdiden yeni hükumet konağı ve belediye sarayı
  lazım…
  Bu bina komple Belediyeye devredilsin…….!

 • Hakan
  15 Temmuz 2019 18:48

  Gürsel Bey bunu da yikalim isterseniz?.. Yada Bayburt`lu yerel yöneticiler en az iki seneligine tüm görevlerinden feragat edip herseyi size devretsinler… Sizce de uygun mu acaba?.. Bu süre zarfinda ne gibi katkiniz olacak sehrin gelisimi icin iannin merak ediyoruz!

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.