Bayburt’ta Yapımı Sesizce Devam Eden Çağrı Merkezi…

 • Haberin Tarihi: 10 Eylül 2018
 • Bu haber 786 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Yapımı Sesizce Devam Eden Çağrı Merkezi…

 

Bayburt’ta Kayışkıran mevkiinde yapımı devam eden 112 Acil Çağrı Merkezinin inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor. 

İçişleri Bakanlığının projesi olan 112 Acil Çağrı Merkezinin kuruluş amacı il mülki sınırlarını kapsayacak şekilde, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının görev alanlarına giren her türlü acil çağrının karşılanması, sevk ve koordine edilmesi, Acil çağrı merkezinin tek numara ile hizmet verilmesinin sağlanmaktır. 

Bayburt’ta 2018 yılında yapımına başlanan ancak kamuoyunda pek dikkat çekmeden sessizce yükselen bina 2019 yılında tamamlandığında önemli hizmetler verecek. Tek numara ile hizmet verecek olan kurumdan, vatandaşlar acil durumlarda; 155 Polis İmdat, 158 Sahil Güvenlik, 110 Yangın İhbar, 156 Jandarma İmdat, 177 Orman Yangın, 112 Sıhhi İmdat ve 122 AFAD yerine tek bir numaradan, 112’den yardım çağrısında bulunabilecek. 

Yapımı devam eden112 Acil Çağrı Merkezi binası içerisinde İl Güvenlik ve Acil Durumlar Müdürlüğü de hizmet verecek. 

112 Acil Çağrı Merkezi inşaatının devam ettiği alanın hemen yanında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü – AFAD ve 110 İtfaiye Müdürlüğü için ayrı hizmet binaları yapılacak. Özellikle AFAD il müdürlüğünün söz konusu arsaların kamulaştırılması aşamasındaki önemli girişimleri olduğu ifade ediliyor.

2019 yılında tamamlanacak olan çağrı merkezi binası önemli bir kurum olarak hizmet vermeye başlayacak. AFAD ve itfaiye  binalarının yapımı ise Türkiye genelinde kurumlarda başlatılan tasarruf uygulamaları nedeniyle bu yıl dondurulduğu öğrenildi.   

Şuan 27 ilde faaliyet gösteren 112 Acil Çağrı Merkezi ile 112 acil servisini karıştıranlar olabilir. Ancak sistem devreye girdiğinde 112 acil sağlık servisini de arayanlar bu hizmet hattından ulaşmış olacaklar.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • GÜRSEL KARAPINAR…
  10 Eylül 2018 22:46

  Memleketimize hayırlı olsun..Emeği geçenlere teşekkür ederim…
  Başka bir teşekkür ve tebrikte bu projeyi ,TARİH VE KÜLTÜR ŞEHRİ
  BAYBURT’UN ŞEHİR MERKEZİNE YAPMADIKLARI İÇİN……!
  Vallahi hayret ettim. bunu nasıl akıl etmişler şaşırmadım dersem
  yalan olur….Darısı diğer resmi binaların başına..selamlar..

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.