Bayburt’ta Yapılacak Olan 200 Yataklı Hastanenin Yeri Değişti

 • Haberin Tarihi: 4 Ocak 2017
 • Bu haber 4999 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Yapılacak Olan 200 Yataklı Hastanenin Yeri Değişti

Bayburt’ta yapılacak olan 200 yataklı hastanenin yeri değiştirilerek askeri kışlanın bir bölümünde yapılmasına karar verildi.

Yer değişikliği konusunu ilk kez açıklayan Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada ildeki sağlık konularını değerlendirirken 2016 yılında  yer tespiti yapılan 200 yataklı hastanenin Demirözü yol güzergahında olduğunu ancak daha sonra Maliye Bakanı Naci Ağbal ile yapılan istişareler sonrasında askeri kışla içerisinde şehir merkezine bakan 43 dönümlük bir alana yapılmasına karar verildiğini vurgulayadı ve söz konusu yerin Sağlık Bakanlığına tahsisinin yapıldığını belirtti.

200 yataklı yeni hastanenin yapımına 2017 yılında başlanacak.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • haluk
  5 Ocak 2017 01:20

  Bayburtumuza hayırlı olsun. Emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun. Hastanemizin yeni yeri eskisine göre gerçekten mükemmel düşünülmüş. Bu konuda Sayın Bakanımıza doğru bilgi aktaran ve Hastanenin eski yerini istişare sonucu değiştirerek Bayburt adına doğru bir karara imza atan herkesten ALLAH razı olsun.İstişare sonucu yapılan herşey güzeldir. BEN değil BİZ olabilmek bu işte..

 • leyla
  5 Ocak 2017 08:56

  çok güzel bu yeni hastane ama en son dokor yok yok yok e bir hasta mecbur ya Erzurum ya Trabzon yollar o BAYBURT için malesef cok büyük problem ALLAHA yardimci olsun

 • Nail
  5 Ocak 2017 09:10

  İsabetli bir karar. Önce belirlenen yer uygun değildi. Bunu değerlendirerek yeni hastanenin yerini değiştirme kararı alanlara teşekkürler.

 • adim
  5 Ocak 2017 11:20

  iyi bir karar kışlanın yeri üniversiteye tahsis idilmişti ilerde inşallah büyür tıp fakültesi olur ama bizim gözümüz görürmü bilemeyiz bayburttaki bu siyasi anlayış ve kafa bayburtu bir adım bile ileri taşıyamadı taşıyamaz iyiki bakan konuya el atmış yoksa dağın başına hastane yapacaktılar insanlara bir sürü çile verecektiler taksicilerle dolmuşculara yarayacaktı çünkü belediyenin taşıma gibi bir yükümlülüğü yok kontrolu yok hiç bir şeye karışmaz yolları bile doğru düzgün açmıyorlar şehir merkezi kaldırımlar cam gibi buz hiç dertlerine değil her şey doğal sürecine terkedilmiş ne kadar otantik bir anlayış değilmi mevcut devlet hastanesinde göz doktoru yok sayın bakanım artık sadece sıkıntıları sana dillendirip arz edeceğiz bayburt sahipsiz bir memleket bayburtaki arkadaşlar çok yoğun çalışıyorlar atama ellem kullem işleriyle meşguller asıl sorunlara zamanları yok 15 senedir böyle çekip sinemize gidiyoruz bakalım ne kadar daha sürer….

 • Bayburtlu
  27 Mart 2017 07:47

  Hastane tabiki önemli bir ihtiyaç, hale hazırda hizmet veren hastane yapıldığı zamandan bu yana her halde 20-25 yıl geçti, şuan yetmiyor planlama bu v.b detaylar düşünülerek yapılırsa iyi olur.
  Diğer bir yorumda arkadaşımızın belirttiği gibi belli mi olur Üniversiteye bağlı bir hastane olabilir, onun için ayrılan alan yüz ölçümü olarak büyük alan olursa iyi olur, oto park sorununu unutmayalım

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.