Bayburt’ta Ucuz Patates İzdiham Yarattı!

 • Haberin Tarihi: 1 Haziran 2019
 • Bu haber 387 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Ucuz Patates İzdiham Yarattı!

 

Bayburt’ta ucuz patates ve soğan alabilmek için satış yapan market ününde ve içerisinde metrelerce kuyruk oluşturan ve uzun süre sıra bekleyen vatandaşlar sitemlerini dile getirdiler. 

Sebzecilerde ve pazarda satışların pahalı olduğunu ifade eden vatandaşlar ramazan günü ucuz patates alabilmek için izdiham oluşturdu. Yüzlerce kilo patatesin kısa sürede bittiği bir çok gıda maddesinin ise ucuz satışa sunulması nedeniyle kısa sürede raflardan boşaltıldığı markette kuyrukta bekleyenler market içerisinde alışverişi dahi zora soktu. Bir çok vatandaşın ise kendisine sıranın geç geleceğini düşünerek ellerindeki sebzeleri başka müşterilere vererek marketten ayrılmak zorunda kaldılar. 

Bayburt’ta ilk kez yaşanan bu görüntüler bir çok vatandaşın sırada beklerken sitem etmelerine de neden oldu. Sebzecilerde satılan ürünlerin pahalı olması nedeniyle ucuz satış yapan yerlere mecburen yöneldiklerini dile getiren vatandaşlar, yaşanan görüntülerin ise vatandaşlar için zulüm olduğunu ifade ettiler.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Mehmet
  2 Haziran 2019 02:59

  Taşı toprağı altın bu memlekette ne eksen bitiyor, fakat tohum, gübre mazot ziraii ürünler traktör parçaları milletin belini büktüğünden toprak bize biz toprağa bakiyoruz… Yöneticilerin süper yöntemi ! İmdadimiza yetişiyor : ithalat …

 • drbahar
  2 Haziran 2019 13:02

  hani ne oldu millet eskiden gaz duz kuyruguna giriyorduk diyorlardı şimdi ne oldu sogan patates kuyruguna vatandaş giriyor…..hele kaldıgımız günlere bak…bişe dedigimiz zamanda mevcut hükümete söz ettirmiyorlar….bunlar iyi günler sebze kuyruguna devam…vatandaş ne hale düştü

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.