Bayburt’ta Trafik Kurallarını Alt Üst Eden Kavşak!

 • Albümün Tarihi: 29 Kasım 2018
 • Bu Albüm 735 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

 

Bayburt’ta Zahit Mahallesi Çilçil mevkisi Sağlık Meslek Lisesi ve bir çok eğitim kurumuna ve yerleşim alanına ayrılan güzergahta oluşturulan kavşakta yapılan trafik ışıkları araç sürücülerinin işini iyice zorlaştırdı.

Şehirler arası yol üzerinde yapılan orta rejuj yenileme çalışmaları sonrası kavşakta araç ve yaya trafiğinin tehlikeli olmaktan çıkarılması adına kısa bir süre önce karayolları tarafından yapılan ve faaliyete geçirilen trafik ışıkları sonrası kavşakta araç sürücüleri büyük sorunlar yaşamaya başladı.

Sabahın ilk saatlerinden itibaren okul servis araçları başta olmak üzere yoğun bir araç trafiğine sahne olan kavşakta, araç sürücüleri trafik ışıklarına uymalarına rağmen kavşakta yaşanan keşmekeşle birlikte kaza riskiyle karşı karşıya kaldıklarını ifade edip, yertkililere seslenerek kavşağın bir an önce trafik kontrol noktasına taşınmasını, aksi takdirde kavşakta istenmeyen kazaların hen an yaşanabileceğini belirttiler.

Söz konusu kavşakta araç trafiğinin yoğun olmadığı saatlerde 5-6 dakikalık yapılan çekimlerde dile getirilen sorun görüntülere yansımış oldu.

 

 

Bu yazıya 8 Yorum Yapıldı.

 • bihemta
  29 Kasım 2018 23:37

  bu memleket gün geçtikçe yaşanılmaz hale geliyor arkadaş. boş anayola ne diye ışık koyarlar ki. zaten kavşak dünyada eşi benzeri görülmemiş bir sıkandal. ters yola girip 50 metre gidiyorsun.

 • murat
  30 Kasım 2018 13:15

  bence bu kavşağı ellı metre ılerde yapan muhendısler bu mesleğibıraksın burayı yapan karayolları pılını pırtını toplayıp memleketı terk etsın bukadar sıkandal bır bayburtta olur tesekkurler haber yaptığınz için.

 • YERLİ
  30 Kasım 2018 14:16

  BU NE ARKADAŞ DALGAMI GEÇİYO BU YOLU YAPANLAR VEYA BU TRAFİK IŞIKLARINI ORAYA KOYANLAR NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR….BURDA ÇOK KAZA OLUR BEN BURDAN SÖYLİYİM..SORUMLULUK KİME AİT OLUR BİLMEM HEMDE ÖLÜMCÜL KAZA OLUR BU SAÇMA SAPAN YOLDA…..İYİ TAMAMDA İŞİN TUHAFI BURDA BİR TANE ÖNDE GELEN BİR YETKİLİ DEMİYORMU ARAKADAŞ BU İŞ BÖYLE OLMAZ DİYE ..BİR TUHAF MİLLET OLDUK YANİ

 • muro
  30 Kasım 2018 17:42

  30 metre ilerisine kavşak yapmayan yetkili kişiler ayrıca kavşaktan karşıya geçişi de yasaklamışlar…. eeee nerden geçeceğiz karşıya … taaaaa ileride geri dönüş yeri var ordan dönülüp de fen lisesine gidecekmişiz hele hele işlere bak

 • murat
  30 Kasım 2018 18:30

  Yok böyle bir saçmalık çoruhevlere gitmek için br daha sanayi’ yi dolanmak lazım bu güzargahta oturanlar seyhanlar petrol karşısında mecburen inmek zorunda kalıyor yol tehlikeli haliyle çoluk çocuk aile kullanıyor. Hastane kavşağı gibi yapmayın biri veya birilerinin ölmesini mi bekliyorsunuz. ivedi olarak kusur kimde ise gereken yapılsın gurur, anor yapıp birbirinizin üstüne yıkarak ötelemeyin Bu konu çok çok önemli yetkilileri bizzat göreve davet ediyorum.

 • ali
  30 Kasım 2018 22:17

  dunyanın hıc bı yerınde boyle bıse yoktur AALAH sonumuzu ıyı ede

 • salla
  2 Aralık 2018 19:38

  Hayır anlamayacak ne var. Zaten Bayburt istikametinden gelen araçlar için sağa dönerken dönülemez levhası var yani yasak. Yasak olan bir şeyden niçin geçmeye çalışılır. Ayrıca bir sonraki dönüş ise yaklaşık 400 metre yani 4 km değil. Bunu haber yapmak, haberde ise keşmekeş denilmesi çok saçma. Işık var, sağa dönülemez tabelası var. Sonrasında da yine kavşak var. Yani çözüm var.
  Ama daha mantıklı çözüm burda ki kavşağın kaldırılması. Zaten 400 metre sonra yine var. Ancak böyle olur. Bir de buradan hala geçmeye çalışan araçları görüp, yanı başında duran polisler ceza yazmıyorsa yuh yani. Kural tanımamazlıktır bunun adı.

 • mahalle
  3 Aralık 2018 08:55

  Kavşakla ilgili haber iyi ama ilgililerin çokta umurunda olmayacak bu haberin takipçiliğini yaparak ilgililerden gerekli röportajlar yapılarak tekrar tekrar haber yapılması lazım çünkü buna benzer farklı haberlerde daha önce yapıldı ama kimse ilgilenmedi buradan mahalle ve o güzergâhtaki köy STK ları ve muhtarları nında bu işin peşini bırakmamaları gerekir.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.