Bayburt’ta Siyasi Partilerde Sessizlik Hakim

  • Haberin Tarihi: 19 Kasım 2018
  • Bu haber 552 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Siyasi Partilerde Sessizlik Hakim

 

Yerel seçimler yaklaşırken Bayburt il merkezinde siyasi partiler içerisinde belediye başkanı aday adaylığını açıklayan AK Parti dışında diğer partilerde sessizlik devam ediyor.                                                  

31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan mahalli yerel seçimlere 3 aydan biraz fazla zaman kalmasına rağmen, hiçbir partide resmen bir aday ismi açıklanmadı.  

İl merkezinde belediye başkan aday adaylarını açıklayan AK Parti’de temayül iptal edilince hangi ismin aday olacağı konusunda farklı varsayımlar kamuoyunun gündemini bir anda değiştirdi ve fazlaca konuşulan bir konu haline dönüştü.  

AK Parti’de temayülü bekleyen aday adayları temayülün iptal edilmesi sonrası adeta soğuk duş yaşamış oldular. Aday adayı olan isimlere neler oluyor diye sorulduğunda, bazıları sitemlerini dile getirirken, bazı isimler ise genel merkezden yapılacak olan açıklamayı beklediklerini ve çalışmalarını devam ettirdiklerini ifade ettiler.  

AK Parti’de bu gelişmeler yaşanırken, Bayburt’taki seçimlerde ikinci parti konumunda bulunan Milliyetçi Hareket Partisinde sessizlik devam ediyor. Aday isminin belirlenmesi konusunda acele etmedikleri ve belediye başkanlığını kazanacakları bir ismi önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını ve bu konuda iddialı olduklarını dile getiren parti yetkilileri, kamuoyunda konuşulan bazı isimlerin ise kesinlikle doğru olmadığını belirttiler. 

Diğer taraftan Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, İYİ Parti, Büyük Birlik Partisi ve diğer partilerden şuana kadar adaylık konusunda her hangi bir resmi açıklama yapılmadı.  

30 Mart 2014 yılında Bayburt merkezde yapılan belediye başkanlığı oy dağılımı şöyle:

AKP  : 10471

MHP :   7693

SP    :   1617

CHP  :   190

BBP  :     96

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.