Bayburt’ta Otogar Camii Hayır Severlerin Katkısıyla Onarılıyor

  • Haberin Tarihi: 7 Kasım 2018
  • Bu haber 367 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Otogar Camii Hayır Severlerin Katkısıyla Onarılıyor

 

Bayburt şehir merkezi otogar camii kar yağışı ve soğuklar başlamadan önce hayır sever vatandaşların sağladığı katkılarla onarımı çatı yapılıyor. 

Camisinin ibadete kapanmadan tadilatının devam edeceğini belirten otogar cami imam hatibi Celil Yıldız, “ Güvenilir ve emin şehrimizin girişinde bulunan otogar camii TOKİ tarafından yapılırken yaz mimarisi şeklinde yapıldığından, camimizin üst kısmı kalebodurla kapatılmış. Aradan geçen 10 yıl gibi bir süre içerisinde son yıllarda yazın ve kışın yağan yağmur ve kar sonrası cami tavanından su akıntıları yaşanmaya başlandı. Cami tavanlarında meydana gelen deformeler nedeniyle caminin üzerini kapatmaya karar verdik. Durumu dilekçe ile il müftülüğümüze iletip onay aldıktan sonra, onarıma başlamış olduk. Şuan ki kullandığımız bütün malzemeler hayır sever vatandaşlarımızın katkıları sayesinde temin edilmiştir. İşçiliği ise cemaatimizden toplayacağımız parayla karşılamayı düşünüyoruz. Yaklaşık iki hafta içerisinde tadilatı tamamlanacaktır. Bu süre içerisinde camimizde ibadet kesintisiz bir şekilde devam edecektir.” Dedi.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.