Bayburt’ta Örnek Esnaflar Sertifikalarını Almaya Başladı

 • Haberin Tarihi: 17 Nisan 2018
 • Bu haber 355 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Örnek Esnaflar Sertifikalarını Almaya Başladı

Bayburt Valiliği öncülüğünde başlatılan ve hizmet sektöründe standartların ve kalitenin artırılmasını hedefleyen “Örnek Esnaf Mutlu Müşteri” projesi kapsamında gıda güvenliği ve hijyen kriterlerini sağlayan işletmeler ödüllendirilmeye başlandı.

İşletmelerin, mevzuatta belirtilen koşullara uygun gıda üretimi, hizmet anlayışı, müşteri memnuniyeti, mekan kalitesi ile tüketici hakları başlıkları altında değerlendirilmeye tabi tutulduğu projede ilk Örnek Esnaf sertifikaları hazır gıda sektöründe faaliyet gösteren Divan Sofrası  ve Baycanbaba adlı işletmelere verildi.

Proje kapsamında sertifikalandırılan işletmeleri ziyaret ederek Örnek Esnaf Belgeleri’ni işletme sahiplerine veren Vali Pehlivan, “Projedeki maksadımız özellikle gıda sektöründe hizmet gösteren esnaflarımıza rehberlik etmek ve yol göstererek hizmet standartlarını ve kalitesini yükseltmektir.” dedi.

Proje ile gıda güvenliğini, hijyenik şartları, tertip ve düzeni sağlayan mekanların sayısının artırılıp hizmet kalitesinin yükseltilmesini de hedeflediklerini kaydeden Vali Pehlivan, “Şehrimizde hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir çok esnafımız var. Biliyoruz ki; onlarda kendilerini yenileme gayreti içerisindeler. Gerek az sonra sertifikasını vereceğimiz gıda sektöründe gerekse diğer alanlarda faaliyet gösteren işletmelerimiz şehrimizdeki değişim ve dönüşümün farkındadır diye düşünüyoruz. Bahse konu gelişim ve dönüşüm sürecine esnafımızın da yerini alarak katkı yapması en büyük arzularımızdan birisidir. Zaten gelişme dediğimiz süreç herkesin katkısıyla başarıya ulaşabilecektir. Bu maksatla esnaflarımıza yazdığımız mektupta “Şehrime Değer Katmak İçin Bende Varım” deyin çağrısında bulunmuştuk. Herkes karınca kararınca kendi alanında katkı yaparsa biliyoruz ki hedeflere daha kolay ulaşılacaktır.” diye konuştu.

Vali Pehlivan daha sonra, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi ve ilgili kamu kurumlarının temsilcileriyle işletmeleri ziyaret ederek “Örnek Esnaf Mutlu Müşteri” sertifikalarını işletme sahipleri Recep Arıcıoğlu ile Murat Ünal’a takdim etti.

Bayburt Valiliği öncülüğünde hayata geçirilen projede İl, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bayburt Belediyesi, Bayburt Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de projeye ortak olarak katkı sundular.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Özkan
  19 Nisan 2018 16:06

  Her iki müessesenin bir müşterisi olarak tebrik ediyorum..İşini layıkıyla yapmaya devam etmelerini temenni ediyorum.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.