Bayburt’ta Örnek Esnaf Sayısı Giderek Artıyor

  • Haberin Tarihi: 16 Ekim 2018
  • Bu haber 351 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Örnek Esnaf Sayısı Giderek Artıyor

 

Bayburt’ta Örnek Esnaf Mutlu Müşteri Projesi kapsamında iki işletmeye daha sertifika verildi. 

Bayburt Valiliği katkılarıyla hizmet sektöründe kalite standartlarının yükseltilip müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik olarak başlatılan “Örnek Esnaf Mutlu Müşteri” projesi kapsamında iki işletmeye sertifika verildi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve ilgili proje paydaşlarının gerçekleştirdiği denetimler sonucu “Örnek Esnaf” ve “Gıda Güvenliği” sertifikasına sahip işletme sayısı altıya yükseldi. 

Vali Ali Hamza Pehlivan Örnek Esnaf Mutlu Müşteri Projesi ile özellikle gıda ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin standartlarını daha iyi noktalara taşımalarını ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını hakim kılmayı hedefleyerek yola çıktıklarını ifade etti. Paydaş kurumların katkılarıyla 40 maddelik kriter belirlediklerini dile getiren Vali Pehlivan, bugüne kadar bahse konu kriterleri sağlayan 6 Esnafa sertifikalarını verdiklerini söyledi. 

Vali Pehlivan “Örnek Esnaf” ve “Gıda Güveliği” sertifikalarına sahip işletmelerin giderek arttığına işaret ederek, “Bu tür işletmelerimizin sayısı giderek arttığında inşallah Bayburt ilimizin hem alt yapıda hem de üst yapıda kat etmiş olduğu mesafeleri esnafımız da ortak olacaktır. Zaten bu projenin ana teması ‘Şehrime Değer Katmak İçin Ben de Varım.’ anlayışıydı. Bugün bu işletmemizin yaptığı gibi beklentimiz gelecekte diğer işletmelerimizin Bayburt’umuza değer katmak için el birliğiyle sürece ortak olmalarıdır. Bu vesileyle sertifika almaya hak kazanan işletmelerimizi ve çalışanlarını tebrik ediyor  hayırlı, bereketli kazançlar diliyorum.” dedi. 

Tören sertifika verilen işletme sahipleri Bünyamin Topçuoğlu ile Abdurrahim Arslantaş’a sertifikaları verildi. 

Törene Vali Ali Hamza Pehlivan, Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkanı Mete Memiş, Vali Yardımcısı Coşkun Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.