Bayburt’ta Okul Kantinleri Denetim Altında

  • Haberin Tarihi: 7 Ekim 2019
  • Bu haber 46 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Okul Kantinleri Denetim Altında

 

Bayburt’ta okullarda faaliyet gösteren kantin ve yemekhanelerde gıda ve hijyen denetimleri artırıldı.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Bayburt il genelindeki okullarda kantin ve yemekhanelerinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şubesi yetkilileri tarafından denetimler başlatıldı.

Yapılan denetimlerde kontrol görevlileri; okul kantin ve yemekhanelerinin temizlik ve hijyen şartlarını, çalışanların hijyen eğitim belgelerinin olup olmadığını, kantinlerde satılması yasak ürünlerin olup olmadığını, ürünlerin fiyat etiketlerini ve satışı yapılan ürünlerin son tüketim tarihlerini denetliyorlar.

Kantin işletmecilerine gıda güvenliği, mutfak ve kişisel hijyen kriterleri konusunda detaylı bilgiler verildiğini ifade eden Gıda ve Yem Şube Müdürü Gökmen Şengün; “Bu denetimlerin denetim personelimiz tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda etkin ve hassasiyetlik içinde yapılmaktadır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenli gıdalarla dengeli ve sağlıklı beslenmesi için gerekli kontrol ve denetimlerimiz okul kantin ve yemekhanelerde aralıksız devam edecektir” dedi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.