Bayburt’ta Öğrencilerden “Önce Yaya” Etkinliği

  • Haberin Tarihi: 2 Ekim 2019
  • Bu haber 159 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Öğrencilerden “Önce Yaya” Etkinliği

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı ilan edilmiş “Öncelik Hayatın” proje kapsamında etkinliklerin devamı niteliğinde yaya güvenliğini sağlamak üzere Bayburt ve ilçelerinde “Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği düzenlendi.

Cumhuriyet Caddesi Bayburt Ortaokulu önünde düzenlenen etkinliğe Vali Cüneyt Epcim, kurum amirleri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Uygulamada İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri ve öğrenciler, sürücülere bilgilendirme broşürleri dağıttı. Daha sonra yaya geçidinde il protokolü ve vatandaşlar, farkındalık oluşturmak için geçiş gerçekleştirdi.

Vali Epcim, “2019 yılı kamu oyununda yakından bildiği gibi İçişleri Bakanlığı’nca “Yaya öncelikli yıl” ilan edildi. Bu yaya öncelikli trafik yılı içerisinde çeşitli etkinliklerimiz oldu. Öncelikle sürücülerin yaya geçidini fark etmesi Yayaların yaya geçidini kullanması ve yayaların yaya geçidindeki geçiş üstünlüğünün yerleştirilmesine ve bu algının yerleştirilmesine yönelik çalışmalarımız oldu. Bu faaliyetlerdeki amacımız yayaların karıştığı tek bir kazanın kalmamasıdır” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.