Bayburt’ta MTTB Temsilcilik Açtı

  • Haberin Tarihi: 1 Ekim 2018
  • Bu haber 285 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta MTTB Temsilcilik Açtı

 

Milli Türk Talebe Birliği, Bayburt’ta temsilcili açtı. 16 Aralık 1916 kuruluş tarihli Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Bayburt’ta temsilcilik açarak çalışmalara başladı. 

MTBB İl Temsilciliği görevini üstlenen Salih Yıldızoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “MTTB’nin kurulmasındaki temel amaç gençliği gerçek kimliğine kavuşturmaktır. İnşallah burada yapacağımız faaliyetler, gerçekleştireceğimiz etkinlikler bu amaca ulaşmamızda vesile olacaktır. MTTB Bayburt İl Temsilciliği gençlerimizin sahiplenilmesi ve yetiştirilmesi noktasında üzerine düşeni her koşulda yerine getirecektir” şeklinde konuştu . 

“Milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik”

Yıldızoğlu, gençliğin yetişmesinde herkese görevler düştüğünü belirttiği açıklamasında şunları kaydetti:  

“Milli ve manevi değerlerine bağlı özlenen bir gençlik yetişmesi için kurulan MTTB’nin Bayburt’ta Temsilciliğini açmaktan gurur duyuyoruz. Kurulduğu günden bu yana devletinin ve milletin menfaati için çaba sarfeden MTTB’nin, gençlerin sadece okulda öğrendikleriyle yetinmemesi gerektiğinin savunucusu olmuştur. Gençlik bir milletin istikbalinin yegâne teminatıdır. Büyük bir nimet olan gençliğin yetiştirilmesi, yönlendirilmesi ve topluma kazandırılması noktasında, medyaya, siyasilere, sivil toplum kuruluşlarına ve her kesimden insana, ayrı ayrı sorumluluk düşmektedir. MTTB olarak Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerini idrak etmiş bir asırlık köklü mazisinin ruh verdiği bir derneğin üyeleri olarak gücümüzü geçmişten alarak daha sağlam adımlarla istikbale ilerlemek azminde olduğumuzu belirtmek isteriz. Milli Türk Talebe Birliğimizin en temel amacı bilginin yanında maneviyat bakımından kendini geliştirmeye istekli, yaşadığı toplumda ve düünyada cereyan eden hadiselere kafa yoran, yorumlayabilen, çözümleyebilen her yönü ile Büyük Türkiye idealine ulaşmak için çalışan bir gençliğin yetişmesine ön ayak olmaktır. Çalışmalarımıza, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan, yılmadan yorulmadan, gece gündüz tüm hızımızla devam edeceğimizi belirtiyor, yeni temsilciliğimizin başta Bayburt gençliği olmak üzere tüm gençliğe hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle daha önce teşkilatımız için çalışmış, bu uğurda şehadet mertebesine ulaşmış, bütün MTTB’lileri rahmetle anıyor, hayatta olan ve tecrübeleri ile bizlere yol gösteren büyüklerimizede Cenab-ı Hakk’tan sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum.”

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.