Bayburt’ta Mahalle Sakinlerinden Halk Pazarı Yerine İtiraz…

 • Haberin Tarihi: 29 Ağustos 2018
 • Bu haber 898 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Mahalle Sakinlerinden Halk Pazarı Yerine İtiraz…

 

[responsivevoice_button buttontext=”SESLİ OKU” responsivevoice_button voice=”Turkish Female”] Bayburt şehir merkezi Tuzcuzade Mahallesi sakinleri mahallelerine yapılacak olan Kapalı Halk Pazarı projesinin iptal edilmesi ve yerine çocuk parkı ve yeşil alan yapılması için imza topladı. 

İmzaların toplanmasına öncülük yapan ve halk pazarı yapılacak olan yere basın mensuplarını davet ederek açıklama yapan mahalle sakinlerinden Kadir İşcan şunları söyledi:

“Yaklaşık 1.5 yıl önce Maliye eski Bakanımız Naci Ağbal’ın buraya gelerek çocuklarımız için buraya kapalı çocuk parkı ve yeşil alanların yapılacağının sözünü vermişti. 24 Haziran seçimleri sonrası yeniden buranın kapalı halk pazarı ve otopark olarak yapılmasına karar verildi. Mahalle sakinleri olarak hiç kimse burada kapalı halk pazarı ve otopark istemiyor. Bu düşünce içerisinde mahalle sakinlerimizden imza topladık. Bu imzaları Bayburt Valiliğine ve Bayburt Belediye Başkanlığına arz edeceğiz. Bu talebimize olumsuz cevap verildiği takdirde, Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere, İçişleri Bakanlığına ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığına kadar gideceğiz. Geleceğimiz olan çocuklarımız için burada park alanı yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.  

Mahalle sakinlerinin semt sahası da yapılmasını istediği alanla ilgili düşüncelerini açıklayan Mahalle Muhtarı Yusuf Öztuna ise şunları ifade etti:

“ Mahalle odamızda yapılan toplantıda eski Mali Bakanımız Naci Ağbal, eski Milletvekilimiz Şahap Kavcıoğlu ve Belediye Başkanımız Mete Memiş tarafından buranın çocuk bahçesi ve yeşil alan olacağının sözünü vermişlerdi. Daha sonra bizlerinde bilgisi dışında faklı bir karar alınmış. Anladığımız kadarıyla Naci beyin bakanlığı sona erdikten sonra burayla ilgili karar değişmiş görünüyor. Ben önceden verilen sözün yerine getirilmesi için ısrar ediyorum. Ayrıca Mahalle Sakinlerimizi de destekliyorum” dedi. 

Yapılan açıklamalar sonrası söz konusu yerin Kapalı Halk Pazarı olarak yapılmasını ısrarla isteyen mahalle sakinlerinden Gülhanım Ülker ise kendilerinin pazara ihtiyacını olduğunu ifade ederek şunları söyledi:  

“Burada çok sayıda konut var, 3-5 çocuk için park yapılır mı?. Buralara yakın çocuk parkları var. Anneleri çocuklarını oralara götürüp oynatsınlar. Bizlerin pazara ihtiyacı var. Yaşlı insanlar olarak pazara gidip gelemiyoruz. Bu istek doğrultusunda istediğiniz kadar imza da toplayabilirim. Büyüklerimizden ve Başkanımızdan buraya Pazar yapılmasını istiyoruz. Çünkü halk pazarına ihtiyacımız var ” dedi.  

Tuzcuzade Mahallesinde başlayan Halk Pazarı ve Çocuk Parkı tartışmalarının ne şekilde sonuçlanacağına kısa bir süre sonra Bayburt Belediyesi tarafından yapılacak olan açıklama son noktayı koymuş olacak.

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • ali
  30 Ağustos 2018 10:41

  Teyzemizi dinleyelim merkeze ve herkeze yakın pazar için uygun park yakında var gerek yok herkes kendi menfaatine konuşuyor bence alınan kararla pazar yapılmalı milletin hizmetine sunulmalı

 • YERLİ
  30 Ağustos 2018 11:13

  HANİ NERDE ESKİ HÜKÜMET KONAGININ YERİNE OTO PARK VE ÜSTÜNÜ İSE YEŞİL ALAN YAPILACAKTI…ÜNLÜ SARAY BAHÇESİ DİYE BOL BOL BİLBODLARA REKLAM VERMEK LE OLMUYOR.BU ZAMANDA EGER İŞ BİTİRİLEMİYORSA DAHA NE DİYELİM…BELEDİYE SEÇİMLERİNDE KİM AK PARTİDEN ADAY GÖSTERİLİRSE KAZANIR..UFKU,ÜNVANI BAKIŞ AÇISI.İŞ YAPABİLME ÖZELLİGİNİ KİMSE ARAMIYOR.HERKEZ BU ŞEKİLDE OY VERDİGİNDEN BAYBURT VE BAYBURTLU GÜN GEÇTİKCE GERİYE GİDİYOR…….ESKİ GENÇOSMAN PARKININ OLDUGU YER KOKUDAN GEÇİLMİYOR. HERKEZ SEMAVERİ ALMIŞ ÇAY YAPIYOR.DUMANDAN GÖZ GÖZÜ GÖRMÜYOR..DOZERLER,ÇÖP KAMYONLARI.NAKLİYE ARAÇLARI.KAMYONLARLA DOLMUŞ TAŞMIŞ.YA ARKADAŞ BURAYI NEDEN HABER KONUSU YAPMIYORSUNUZ BAYBURT MEDYA….TOKİNİN OLDUGU BÖLGEDE HİÇ BİR DÜZEN YOK DÜKKANLARIN ÖNÜDE BOKS MAKİNELERİ LANGIRTLAR GECEYE KADAR PAT KÜT SESLER ……GİDİN BAKIN TRABZONDA DA BÖYLE CADDELER SOKAKLAR VAR HERKEZ UYGAR BİR ŞEKİLDE TEMİZ DÜZENLİ DİSİPLİNLİ RAHATCA SESİZCE ALIŞVERİŞİNİ YAPIYOR .ARAÇLARIN MOTORSİKLETLİ ARAÇLARIN SÜRATLİ BİR ŞEKİLDE GİTMESİ SON SES MÜZİK..BİR ŞEHRİN DİSPLİNİ KANUNU OLACAK.HİÇ KİMSE BİRBİRİNİ RAHATSIZ ETMEYECEK..BAYBURT BİZİM BAYBURTA SAHİP ÇIKALIM…ELEŞTİRİLERİ DİKKATE ALALIMKİ,HERŞEYİ DOGRU DÜZGÜN GİTTİGİNİ SÖYLERSEK KENDİMİZİ KANDIRIRIZ…ELEŞTİRLERE YORUMLARA SAYGI DUYALIM.

 • haktan
  30 Ağustos 2018 16:11

  Bayburt medyaya teşekkür ediyorum bayburtumuzun temel sorunlarını gündemine taşıdığı için..benim acizane fikrim pazarın mevcut yerindeki sanayii köprüsü yıkılıp altı pazar yeri yapılacak gibi moderinize edilmeli bence belediye bu fikrimi değerlendirsin

 • ahmet
  31 Ağustos 2018 11:07

  çağımıza yakışmayan ilkel şartlarda bir pazar yeri var.kimin eli kimin cebinde belli değil. yaşlıların ve özellikle bayanların insani ihtiyaçlarının karşılanamadığı, asla pazar yeri olamayacak şartlarda bir kirli alan var.Alan memnun değil satan memnun değil.Tozun toprağın, sinek ve böceklerin arasında satış yapılan bir yer.bazı mahallelerin gelemedi şehrin orta noktası olmayan bir pazar yeri var.Karar vermeden önce şu anda pazar yeri olarak kullanılan semtteki mahalle sakinlerine de sormak lazım.Bu pazar yerinden memnun musunuz diye.Her pazartesi günü mahalle sakinleri evlerine hangi şartlarda gidip geliyor sormak lazım.Hele birde ya yangın çıkarsa itfaiye nasıl müdahale edecek düşünmek lazım.İtiraz edenlerin yeni alternatif yeri göstermesi lazım. Var mı alternatif yer ? Yazın, bizlerde görelim.İtiraz edenlere Bayburt belediyesinin yeni pazar yeri planının üç boyutlu görselini yayınılmak lazım, görseler asla itiraz etmezler.

 • hakan
  3 Eylül 2018 09:22

  yav bu kadir işçcana helal olsun adam her yerde açıklma ve sosyal hareket bilincinde parti kur oy verelim işcan bu memleket seni anlamadı anlayanda yanlış anladı

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.