Bayburt’ta LGS’de Büyük Başarı

 • Haberin Tarihi: 6 Ağustos 2019
 • Bu haber 394 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta LGS’de Büyük Başarı

 

Türkiye Genelinde sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinde açıklanan Liselere Giriş Sınavında (LGS) sonuçlarına göre Bayburt’ta 15 Temmuz Kız İmam Hatip Ortaokulu il birincisi oldu. 

İki yıldır okul olarak düzenli bir şekilde öğrencilerini LGS sınavlarına hazırlandıklarını dile getiren 15 Temmuz Kız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Turgut Şahin, “ Geçen yıl bir başarı elde etmiştik. Bu yıl ise başarı bir anlamda taçlandırılmış oldu. Bu başarı kişilere veya öğrencilere sadece bağlanamaz. Paydaşların ortak hareket etmesiyle bu başarı sağlanmıştır. Öğrencilerimiz sınava hazırlanırken diğer okullardan farklı olarak hafta içlerinde ve hafta sonlarında yaptığımız etütlerde sınava hazırlık sürecini de desteklemiş oldu. Ayrıca öğrencilerimizi hem sosyal hem de akademik yönlerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yaptık. Okul Aile Birliğimizin desteğiyle de öğrencilerimize sağladığımız bir çok etkinlikle onları motive etmeye çalıştık ve bu gayretler neticesinde bu başarı elde edilmiş oldu.” dedi. 

Okul Aile Birliği Başkanı Ali Osman Doracan ve yönetim kurulu üyesi Necati Temel ise yaptıkları açıklamalarda, okulun yolunun iyileştirilmesi ve özellikle öğrencilere yemek verilmesi konusunda yetkililerden destek istediler. 

Okulun yol sorunun yanı sıra öğrencilerin yemek konusunun çözüm beklediğin ve kayıtların okulda devam ettiğini ifade eden 15 Temmuz Kız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Turgut Şahin ile Okul Aile Birliği yöneticilerinin konuşmalarının tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Enes
  7 Ağustos 2019 10:11

  Başarılarından dolayı başta okul yönetimini,öğretmenlerimizi,ailelerini ve başarının aktörleri öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim.Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

 • kemal
  7 Ağustos 2019 16:20

  Müdürüm ve ögretmen arkadaşları tebrik ederim müdür beyler igili alakalı işini severek yapan beyfendi kişilikli biri tebrikederim.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.