Bayburt’ta Kentsel Dönüşüm Umutları Ertelendi

 • Haberin Tarihi: 31 Mayıs 2017
 • Bu haber 1075 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Kentsel Dönüşüm Umutları Ertelendi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bayburt şehir merkezi  Gençosman Mahallesinde projelendirdiği 402 konutun yapımını ertelendi.

TOKİ, Bayburt Gençosman Mahallesinde 1. Etap olarak başlatacağı 402 konutluk projenin ihalesini 26 nisan 2017 tarihinde gerçekleştirmişti. Aradan bir ay gibi kısa bir süre geçtikten sonra ihalesinin 29 Mayıs 2017 tarihinde iptal edildiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, 402 konutluk Kentsel Dönüşüm projesinin yapımının durdurulma gerekçesi olarak, Genç Osman Mahallesi eski sanayi sitesi olarak bilinen alanda yıllar önce gündeme gelen ve hak sahipleriyle anlaşma sağlanamadığı için ertelenen kentsel dönüşüm projesi TOKİ tarafından yeniden gündeme taşınıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi yetkilileri, eski sanayi sitesinde hak sahibi olan vatandaşlarla başlatacakları görüşmeler sonrası ilk etabın bu bölgeden başlatılmasını istiyorlar. Yani bir ay önce ihalesi yapılan ve kısa bir süre içerisinde temellerinin atılacağı belirtilen 402 konutluk Kentsel Dönüşüm projesi askıya alınarak durduruldu ve eski sanayi sitesinin bulunduğu alanda çalışmalar başlatılarak yeni bir sürecin içerisine girilmiş oldu.

Ev sahibi olma hayali kuranların umutlarını erteleyen bu kararla ilgili önümüzdeki günlerde yetkililer tarafından açıklama yapılması bekleniyor.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 16 Yorum Yapıldı.

 • Kimliksiz
  31 Mayıs 2017 20:54

  Bayburt ne yapacak kentsel dönüşümü,
  Vizyon yok, düşünce yok, estetik yok
  50-60 trilyon Çoruhun yan duvarlarına verilen parayla Bayburtun Veysel, Karasakal, Zahit Mahalleleri baştan yapılır! Yolları kaldırımları mükemmel yapsanizda Çoruhu düzeltip kaleyi ışıklandirsaniz da, çağrı merkezleri fabrikalar kursaniz da cazibe merkezi haline dönüştürseniz de kentsel dönüşüm yapmadan Bayburt’u 3.sinif bir şehir olmaktan kurtaramazsiniz! Ey yöneticiler uzağa gitmeye gerek yok cografi imkansizliklara rağmen Gumushanedeki çalışmalara bakın dönün bir de bu şehre bakın! Suçlu kim mi? Aynaya bakın!

 • BAYBURTLU EMEKLİ
  31 Mayıs 2017 23:13

  ALLAH AŞKINA BİR KERE DE ŞU YEREL MEDYAYA BAKARKEN BAYBURTLA İLGİLİ OLUMLU BİR HABER GÖRELİM BU NEDİR KARDEŞİM SANKİ BAYBURT ÇOK BÜYÜK BİR YER ALTI ÜSTÜ KENTSEL DÖNÜŞÜM TÜRKİYENİN HERYERİNDE BU YAPILMIŞ VEYA YAPILIYOR BAYBURTTA DAHA BAŞLAYAMIYOR BİLE BU KADAR SAÇMA SAPAN İŞ OLUR MU BAYBURT BİR AN ÖNCE HARABE BİNALARDAN KURTULMAK ZORUNDADIR BAYBURTTA KENTSEL DÖNÜŞÜME KARŞI ÇIKAN HERKES BU MEMLEKTE BİLEREK VEYA BİLMEYEREK İHANET EDİYOR ARTIK ÇIKIP SÖYLEYİN KARDEŞİM BAYBURTTA DOĞRULARI SAVUNUN YANLIŞLARI ELEŞTİRİN BAYBURT SADECE BİR KAÇ KİŞİNİN SÖZÜNÜN GEÇTİĞİ BİR ŞEHİR OLMAKTAN ÇIKMAK ZORUNDADIR BAYBURT BAYBURTLULARINDIR DOLAYISIYLA BAYBURTLA İLGİLİ KARARI SADECE BİRKAÇ KİŞİ ALAMAZ BAYBURTLULARA SORULMASI LAZIM NE YAPILACAĞIYLA İLGİLİ BAYBURT BUNU HAKETMİYOR ARTIK AKILLA MANTIKLA İŞ YAPILSIN BU MEMLEKETTE TÜRKİYENİN DİĞER ŞEHİRLERİ GİBİ HİZMETİ HAKEDİYOR GELİŞMİŞLİĞİ HAKEDİYOR BAYBURT ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEMELİDİR BU VATAN İÇİN NÜFUSA GÖRE EN ÇOK ŞEHİDİ BAYBURT VERİYOR AMA NEDENSE HİZMET ALMAYA GELİNCE YATIRIM ALMAYA GELİNCE İLERLEMEYLE İLGİLİ BİR ŞEY OLDUĞUNDA EN GERİDE BIRAKILIYOR BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE BAYBURT BUNU HAKETMİYOR TEKRAREN DİYORUM BAYBURT SADECE KULLANILIYOR ASLA AMA ASLA DİKKATE ALINMIYOR BAYBURTLUNUN YAŞADIĞI SIKINTILAR GÖZARDI EDİLİYOR BUNLARA KARŞI ÇIKMAMIZ LAZIM BAYBURTLULAR OLARAK ALLAH AŞKINA SİZLER DE SES VERİN TARAFINIZI AÇIKTAN BELİRTİN BAYBURT MEDYA OLARAK BU ŞEHİR BİR KAÇ KİŞİNİN İNSAFINA BIRAKILAMAZ HELE DE BU KADAR TARAFGİR BİR BELEDİYE BAŞKANININ ADAMIN TEK İŞİ BAYBURTU AYAĞA KALDIRMAMAK SANKİ GİDİYOR ÇORUH NEHRİNİN YANINA BİR ŞEYLER YAPIYOR SÖKÜYOR TEKRAR YAPIYOR SONRA DA ÇIKIP HİZMET ETTİM DİYECEK KOMEDİ RESMEN DAHA BU ŞEHİRDE YOL YOK YOL BUNU ONLARCA KERE DEMEMİZE RAĞMEN HİÇ BİR İLERLEME YOK ALTYAPISI OLMAYAN HERHALDE TEK ŞEHİRİZ BÜTÜN BUNLAR YETMEZMİŞÇESİNE BİR DE KENTSEL DÖNÜŞÜM ERTELENİYOR BURADAN SÖYLÜYORUM ERTELEME KARARI BİR KAÇ KİŞİNİN İNSAFINA BIRAKILAMAZ BU MEMLEKET NEFES ALAMIYOR KARDEŞİM AÇMAK LAZIM BU ŞEHRİ BAYBURTUN 3700 KM2 TOPRAĞI VAR RİZE KADAR TOPRAĞI VAR RİZE BU KADAR MESAFE ALIRKEN BAYBURT NEDEN SAAT KULESİNİN ETRAFINA SIKIŞTIRILIYOR BU MEMLEKETTE NEDEN BİR ÇOK MERKEZ OLUŞTURULMUYOR BU ŞEHRE HİZMET ETMEK İSTEYEN BAYBURTU GENİŞLETİR BİR BÖLGEYE SIKIŞTIRMAZ KENTSEL DÖNÜŞÜM BU ŞEHİR İÇİN OLMAZSA OLMAZDIR AKSİNİ İDDİA EDEN İHANET İÇİNDEDİR BU ŞEHRE BEN BUNLARI GÖRDÜĞÜM İÇİN SÖYLEDİM SİZLER DE DOĞRU BİLDİĞİNİZİ SÖYLEYİN YANLIŞLARI ELEŞTİRİN ARTIK AÇIKÇA BAYBURTUN MENFAATİ LEHİNDE TAVRINIZI KOYUN BU ŞEHİRDE YANLIŞLAR ELEŞTİRİLSİN BAŞKA TÜRLÜ İLERLEME SAĞLANAMAZ

 • GÜRSEL KARAPINAR
  1 Haziran 2017 00:15

  Bu da bir sebep, o alana bir çivi bile çakmak ihanetin
  en büyüğüdür…İnşallah hiç bir şey yapılmaz… Allah nasip etmez…
  Hep beraber AMİN diyelim….
  Bu alan aslan dağı etekleri dahil, o kısım tarım arazisidir, komple
  sit alanı değerlendirilip , peyzaj mimariyle halkın hizmetine
  sunulmalı, tabi bu tip istekler,uçuk,kaçık ,yönetenlerin vizyonunun
  dışında olduğu için , gülerek konuştuklarını görüyor, hissediyorum..
  Çünkü işlerine gelmiyor….
  Bu binaları yapmak , ileride tarım arazisi görünen o yerleri YUTMA,
  RANTA çevirmenin adımlarını atma mesaisidir….
  Bu konuda bakanımdan ,vekilimden yönetenlerden rica etmiyor ,
  yalvarıyoruz ,bu konutları Trabzon güzergahına yapınız…
  Belirtmeden geçemeyeceğim, Bayburt şehir merkezinin ,değişim ve
  dönüşümü de hak getire diyorum…Kimse ağzına almıyor…
  Bayburt’u ALLAH kurtara….! Sloganımızı hatırlatalım…
  BAYBURT YIKILARAK DÜZELİR….Hayırlı ramazanlar…

 • mehmet
  1 Haziran 2017 00:42

  Bayburt un kentsel dönüşümü devlet için çok büyük bir yük değil ama bu kentsel dönüşüm projesini hayata geçirecek siyasi erk siyasi kafa malesef yok bayburt a ne hizmet gelirse gelsin bayburt un çarpık imarı düzeltilmeden bayburt un çehresi değişmez evet devlet in imkanları var bakanımız var ama idareci yok yani şeker var un var yağ var ama malesef helva yapacak kişi yok

 • Sinirhastası
  1 Haziran 2017 03:25

  bayburtlu da nasıl hak ediyorsa o şekilde yönetiliyor siyasal islami yönetimi her zaman seçen bir şehir dir bayburt. Böyle oluncada hizmet almak zordur. Çünkü senin seçtiklerin biliyorki yatırıma üretime bu memlekette oy yok dini motiflere ağırlık ver oyu al…sonuç: yatırım ve hizmet alamadığın gibi küçük afganistan olma yolunda tam gaz ilerlersin … kaldırım yapılacak diye çalışanlar kafasına göre yol kapatıyor? Yol çok zora kalmadıkça kapatılamaz bunu işçilere lütfen yetkililer öğretsinn… kapatolacaksa da geriye levha koyulsun… Ne valilik ne belediye bu durama müdahale etmiyor.. başka memleketletde yollar genişletilirken kaldırım yapıyoruz diye yollar daraltılıyor…işte şehircilik işte bayburt… saygılarımla.

 • ahmet
  1 Haziran 2017 06:23

  İyi haber. Tokinin de bankalardan farkı yok. vade farkı aldı altında 10 yıl 20 yıl faiz ödettiriyor. Toki ile ev almaya girişenler belli bir zaman sonra vade farkının artmasından dolayı bankadan faizli para çekip toki ye toplu para ödeyerek bu sistemden çıkıyor. Asıl olması gereken SuudiArabistan modeli. Tüm evli çiftlerin üzerinde emlak kaydı çıkmayanlara ev hibesi.
  Ne olur yani, imf ye borç bitti! hazine altın dolu! GSMH 3 katına çıktı! Denk bütçe gırla! Dünyada söz sahibi bir ekonomi! ‘nin evli çiftlere konut yapacak gücü yok mu?

 • metin
  1 Haziran 2017 07:21

  ALLAH aşkına bir düşün 12 seneyi geçti eski sanayi kentsel dönüşüm olacak diye hala aynı yerdeyiz başka illere bakıyorsun yıkılıp yapılıyor biz hala aynı yerdeyiz bizi idare edenler memurundan müdürüne kadar kooparatifcilik ve yap sat yapıyor kendi işlerini takip ediyor ama memleketin ve vatandaşın işi kalsın onların umurundamı vatandaş 12 seneden beri yıkıp yapamayor ruhsat vermiyorsun o zaman çözüm üret oda yok gelin belediyede bu işlerinle uğraşanlara verelim herhalde siz yapacaksınız bu zamana kadar beklettiğinize göre insanları mağdur etmeden tokiye peşkeş çekmeden bu işi hallolması lazım küçük bir yer bu kadar zaman gündemi işgal etmemeli hemen yapılıp halledilmeli buda bayburtu idare edenlerin ne kadar marifetli olduğunu gösterir

 • vatandaş
  1 Haziran 2017 09:02

  Ne kentsel dönüşümdü arkadaş yıllardır çözülemedi..Merakla siyasilerden açıklama bekliyoruz

 • Kent
  1 Haziran 2017 09:05

  Galiba biz bunu hakediyoruz.Umutlarımız çok büyük proje içindi ve olmadı.
  Hacı Ali Polat-Mete Memiş şimdi sıradaki kentsel dönüşüm için açıklama yapacak yeni Belediye başkanını bekliyoruz

 • Ahmet
  1 Haziran 2017 09:28

  Bu yapilmak istenen yer tarim alani.bayburta yapilacak yer kalmamis gibi buraya kafayi takmislar.eaki sanyiden basla tarim yerlerini birak.veya bu bolgede oturan adami evinden ediyorlar 80 90 milyara evleri istiyorlar verecekleri evleride 180 milyardan basliyacakmis.sen adama evine ev ver degissin.milletin yaninda olacak yerde tokiden yana konusmayin.birde bu sanayi sitesi sanki yahudilermi yasiyor kardesim yollarimiz camur cukur pislik belediye buraya bakmiyor.kardesim bizde muslumaniz yani bayburtluyuz belediyeye duyrulur

 • Kimliksiz
  1 Haziran 2017 11:50

  Bayburt u yönetenler sesleniyorum Bayburt içinde bulunduğu durumu hak etmiyor Bayburt un küçük yüz ölçümünü düşündüğümüzde Bayburt un küçük bir cennet olması lazımken şuan bu şehir virane durum da sadece sanayi sitesinin değil Bayburt un sil baştan yapılması lazım .

 • mehmet
  2 Haziran 2017 12:37

  yerel idareciler anca kendilerine ve etralarına hizmet ederler eleştirdiğimizde ise hemen bir üstüne şikayete giderler eleştiriye kapalılar zaten hizmetede kapalılar

 • Yolcu
  2 Haziran 2017 14:43

  Velhasıl kelam terketmekten gayri çıkar yol kalmadı, dogdugumuzdan bu yana bize izdirap olan bu çorak toprakları..

 • murat ali
  2 Haziran 2017 18:44

  gumshanede hastaen karsısında bır tane ev yoktu..adamlar kıra kıra yaptı helal dıyorum baska da bıse demıyorum..

 • Hakan
  3 Haziran 2017 15:19

  Hizmete degil de “acemi ve amatörlere” oy verirsen daha coook elini acip beklersin!..Türkiye rekoru kirmis bir memleketin, yada sandiktan birinci cikmis bir memleketin, Türkiye`nin az gelismislikte ve geri kalmislikta yine birinci olmasi, rekor kirmasi ne garip degil mi?..Dayan Bayburt, tükenmeye az kaldi!!

 • Hasan
  6 Haziran 2017 01:54

  Eski terminalin yeri o zamanki belediye tarafından tokiye peşkeş çekilmişti. Sandılarki aynı olacak. TOKİ yapmaz eski sanayiyi. Belediye imarı açsada herkes kendi yerini yapsa.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.