Bayburt’ta Karayolu Üzerindeki Soru İşaretleri Çözüm Bekliyor

 • Albümün Tarihi: 7 Ekim 2018
 • Bu Albüm 752 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

 

Bayburt şehir merkezinden Trabzon istikametine devam eden karayolu üzerindeki yön gösteren levhalardaki eksiklikler ve yerleşim alanlarına giden yolların araç trafiğine kapatılmış olması vatandaşların şikayetine neden oluyor. 

Bayburt il merkezinde 2012 yılında karayolu üzerinde yapımı başlatılan viyadük köprü ve devamındaki alt geçidin tamamlanmasıyla birlikte yaşanan araç trafiği sorunu, aradan geçen 5 yıl içerisinde artarak büyümeye ve vatandaşların şikayetlerine neden olmaya başladı.  

Özellikle Demirözü kavşağı yakınında bulunan Bayburt Konaklama Otelinin ve yakıt istasyonunun bulunduğu bölgedeki araç trafiğinin keşmekeşliği o bölgede ikamet eden vatandaşların basın açıklamaları yapmalarına dahi neden oldu.  

Çekimi yapılan görüntülerinde vatandaşların karayolu güzergahında tek tek izah ettikleri ve soru işaretleriyle dolu noktalar aktarılmaya çalışıldı.  

Bu haberin yapılması konusunda ısrar eden vatandaşlar kış şartları başlamadan bir an önce yetkililerden çözüm beklediklerini dile getirdiler.

 

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • EMRE
  7 Ekim 2018 18:01

  valla sahipsiz derler yaa ha , Hakikaten sahipsiz memleketim..

 • Aytug
  8 Ekim 2018 10:41

  Vatandaş Daima Haklıdır…!
  Sorun yolu kapatma ile bitmiyor o kavşağı oraya yapan zihniyete ne demeli yada yıllardır orada var olan petrol istasyonunu 1 metre geri çektiren zihniyete ne demeli, petrolu 1 metre geriye aldıracağına kamulaştır başka yer göster. o kavşak ve etrafı Şehrimize gelen misafirleri ilk karşılayan yer daha güzel yapılamazmıydı. şehrimizde hiç şehir plancısı yok mu? yoksa ise dışardan getirme imkanımız yokmu yapmayın Allah aşkına yolu kapat sorun bitsin Plan Proje üretelim sayın yetkililer

 • fatih
  8 Ekim 2018 14:21

  ben fatih canlar o otelin önünden şeit osman eteklerinden bayburtta dogru gelmekteydik arkadaşımla birlike yolda buzlama vardı ve yolun kenarında bariyer bulunmadıgından aracımız direksiyon akimiyetini kaybederek dereye yuvarlandık saatlerce bagırdık bataklıgın içerisinde bir kış günü hiçbir yaralama olmadı fakat donarak olecektik nerdeyse iki buçuk saat bekledikten sonra ambulans ve ütfaye geldi bizi ordan çıkardı benim cep telefonum orda sıvı temas oldu arkadaşımın aracıda ırda oldu kara yollarından şikaç-yetçiyim benim zararım odensin neden ben kaza yapmadan önce kapatmadılar madem kapatılar demekki yolda sorun var

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.