Bayburt 28°C
Az Bulutlu
Bayburt
28°C
Az Bulutlu
Cum22°C
Cts22°C
Paz25°C
Pts27°C
Bayburt’ta Demirözü ilçesine bağlı Kalecik (Yukarı Hayık) Köyünde koronavirüs tedbirleri kapsamında köy karantinaya alınarak giriş çıkışlar yasaklandı.
İl merkezine bağlı Kalecik köyünde Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72. maddeleri kapsamında 28.07.2020 tarihinden itibaren karantina uygulamasına geçilerek ikinci bir değerlendirmeye kadar köye giriş ve çıkışlar kapatıldı.
Diğer taraftan Kurban Bayramı öncesi alınan bütün tedbirlere rağmen il genelinde koronavirüs sayısında artış yaşandığı öğrenildi.
Hangi tedbir alindi ??? Herkez maskesiz geziyor hiçbir müdahale uyari yok tedbir ne ???anlatın lütfen sosyal mesafe goren varsa söylesin…yok kardesim bayburtta hicbir onlem yok ..uyarıda ikazda yok bayram sonrasi ALLAH korusun BAYBURT insallah perişan olmaz temennimiz bu…
“Kurban Bayramı öncesi alınan bütün tedbirlere rağmen il genelinde koronavirüs sayısında artış yaşandığı öğrenildi.”
Kim ne tedbiri almış arkadaşım. Herkes caddelerde maskesiz el ele, kol kola dolaşıyor. Neyin tedbirinden bahsediyorsunuz.