Bayburt’ta İşkur’dan 2 bin 906 Kişi Yararlandı

  • Haberin Tarihi: 28 Ekim 2017
  • Bu haber 589 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta İşkur’dan 2 bin 906 Kişi Yararlandı

Bayburt İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında yapıldı.

2017 Dönemi Çalışmalarının değerlendirilmesi, İstihdam Seferberliği ile Denetim raporlarının görüşülmesi ve onaylanması sonrası Vali Pehlivan yaptığı konuşmada,  

2017 yılında 735 kişinin özel, 8 kişinin kamu sektörü olmak üzere toplam 743 kişinin işe yerleştirildiğini, bin 662 kişiye mesleki danışmanlık hizmeti verildiğini ve Toplum Yararına Çalışma Programlarından c itibariyle 2 bin 906 kişinin yararlandırıldığını belirtti.

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında yapılan çalışmalarla Bayburt’un hedeflediği rakamları aştığını bildiren Vali Pehlivan açıklamasında şu bilgileri paylaştı: “Milli İstihdam Seferberliği kapsamında İlimiz 650 kişilik hedef belirleyerek yola çıkmıştı. Bu hedefimiz 2017 yılı Eylül ayı sonu itibari ile geçen yılın aynı dönemine kıyasla istihdam seferberliği teşviklerinden bağımsız olarak 1621 kişilik artı istihdam olarak gerçekleşmiştir. Yine Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğümüz tarafından istihdam seferberliği teşvikleri kapsamında 500 kişilik artı istihdam hedefi belirlenmişti. Bu çalışmalar neticesinde de ilimizde teşviklerden yararlanılarak gerçekleşen artı istihdam sayısı bu güne kadar 195 işyeriyle 518 kişi oldu. Böylelikle ilimizde 2 bin 139 kişilik istihdamla milli istihdam seferberliği’ne katkıda bulunmuş olduk. ” 

Öğretmen Evi’nde düzenlenen toplantıya Vali Ali Hamza Pehlivan’ın yanı sıra Belediye Başkanı Mete Memiş, Vali Yardımcısı Mutlu Almalı, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcileri katıldı.​

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.