Bayburt’ta İlk Kez Organik Hasat Şenliği Düzenlendi

  • Haberin Tarihi: 1 Eylül 2018
  • Bu haber 646 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta İlk Kez Organik Hasat Şenliği Düzenlendi

 

Bayburt’ta, Aşağı Çoruh Vadisi’ndeki Organik Ürünler Hasat Şenliği düzenlendi. 

Bayburt Valiliğinin katkılarıyla, İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen Hasat Şenliğinde bisiklet ve rafting yarışmaları düzenlendi. Köylerde hasat edilen ürünler, stantlarda tanıtıldı. Stantlarda kavun, karpuz ve organik domates sergilendi.  

Aşağı Çoruh Vadisi Organik Ürünler Hasat Şenliği’ne Bayburt Üniversitesi de ürettiği ürünlerle katıldı. 

Doç. Dr. Ümmü Gülsüm Erdoğan, Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Erdoğan ve Ehram Ustası Sevim Ataner, Bayburt Üniversitesi standında sergilenen ürünlerin tanıtımını gerçekleştirdi. Çok sayıda standın açıldığı Şenlikte, üniversite tarafından üretilen bal, yumurta, fasulye, patates ve ehram ürünleri yer aldı.  

Şenlik açılışında bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, organik tarıma hizmet için Ziraat Odası ile anlaşmalı olarak toprak analizleri yaptıklarını belirterek, köylülerin ve çiftçilerin yanında olmak için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Coşkun ayrıca, Şenliğin geleneksel hale gelmesini temenni ederek, Vali Pehlivan’a teşekkürlerini iletti. Açılış töreni sonrasında il erkanı üniversitenin standını gezdi.  

Şenliğe Bayburt Milletvekili Fettani Battal, Belediye Başkanı Mete Memiş, Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Tarım İl Müdürü Abdülkadir Karabulut, Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Bayburt Ziraat Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe, bazı kamu kurum müdürleri, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.