Bayburt’ta Her Geçen Gün Sayıları Artıyor!

  • Haberin Tarihi: 27 Ocak 2018
  • Bu haber 773 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Her Geçen Gün Sayıları Artıyor!

Bir çok güzelliğiyle öncü olan Bayburt ‘ta dilenci sayısı her geçen gün artmaya başladı. Müslüman Dilendirmezler Cemiyeti unvanına sahip bir şehirde bu görüntüler insanın içini acıtıyor.

Özellikle kış ayının dondurucu soğuklarında şehrin en işlek caddelerine yansıyan bu görüntülerde, körpe bebeklerini kucağına alarak dilenen kadınlara “neden bunu yapıyorsunuz” diye merak edip soran oluyor mu acaba.

Bayburt’ta aç bir kurt’un şehir merkezi Kaleardı Mahallesine inerek yiyecek aramış olması haber konusu olurken, şehir merkezi Cumhuriyet caddesinde dondurucu soğuklara rağmen dilencilik yapan kadınların görmezden gelinmesini iyi analiz etmek gerekir.

Cuma namazı sonrası camilerin önünde dilencilik yapan kadınların sayısı ise her geçen gün azımsanmayacak artmaya başladı. Bu konuda önlemler alınmadıkça ve o insanlara geçimlerini sağlayacakları imkanlar tanınmadıkça yakın bir gelecekte küçük yaştaki çocukları benzer görüntülerle görmek mümkün olacaktır. Yada bu insanlar dilenciliği meslek edinmişler ise yetkililer gerekeni yapmalıdırlar. Çünkü bu görüntüler Bayburt’a yakışmıyor.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.