Bayburt’ta Halka 3 Bin 600 Ücretsiz Fidan Dağıtıldı

 • Haberin Tarihi: 22 Mart 2018
 • Bu haber 459 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Halka 3 Bin 600 Ücretsiz Fidan Dağıtıldı

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle halka  3 bin 600 ücretsiz fidan dağıtıldı.

Bayburt Valiliği Binası önünde düzenlenen tören ile 3 bin sarıçam, 200 mavi ladin, 200 Avrupa ladini, 100 huş ağacı ve 100 ceviz ağacı dağıtıldı.

Fidan dağıtım törenine katılan Vali Ali Hamza Pehlivan ormanların dünyanın adeta akciğeri olduğunu ve ormanlar olmadan sağlıklı yaşamın tesis edilemeyeceğini söyledi, orman varlığını korumak ve artırmanın insanoğluna düşen önemli görevlerden olduğunu belirtti.

Vali Pehlivan, ayrıca 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden ağaçlandırma seferberliği başlatıldığını ve bu kapsamda Bayburt’ta yapılacak çalışmalara ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydetti.

Törene Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, Vali Yardımcısı Mutlu Almalı, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Cemal Kiper, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • hahmet
  23 Mart 2018 09:57

  Çam ağacı yanında ticari olarak da değerlendirilecek fidan dağıtımı yapılsa ne olur, mesela kuşburnu elma Ceviz baden vişne gibi… iklimimize uygun türde mutlaka fidan çeşiti vardır. Çam ağacının sadece doğaya faydası var, fakat endüstriyel düşünüp meyve sebze tarzı fidan dikiminin hem doğaya hem vatandaşa faydası olur. Gerekli araştırmada Tarım İl Md. yetkililerince yapılabilir.

 • Bayburt lu Salih
  23 Mart 2018 18:28

  Ağaç, su gibi olmasa da, su gibi hayatımızın vazgeçilmez bir ihtiyacı, bu ürünü sadece orman haftasının olduğu resmi günlerde değil, sistemli bir şekilde planlama ile beraber sadece Bayburt değil ülke genelinde orman alanı artırılmalı.
  Evliya Çelebi ye atfen, geçmişte büyükler sohbetleri esnasında şu cümleler kurardılar, mealen Çelebi Bayburt tan bir sincap ağaca çıksa İstanbul a kadar ağaçtan inmez, diye ifade ettiğini söylerlerdi, Bayburt genelinde ilkbahar ve sonbaharda ağaç dikilmeyen alan kalmasın, hatta her şeyi Devletten beklemeden, Valilik ,Belediye ve diğer kurumlar kendilerine yapılan ödemelerde sembolikte olsa 1tl veya fazla ödeme yapmak isteyen olursa fazla ödeme yaparak fon oluşturulabilir.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.