Bayburt’ta Gez Köyü Göletinde İçler Acısı Görüntüler

 • Haberin Tarihi: 4 Ağustos 2019
 • Bu haber 280 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Gez Köyü Göletinde İçler Acısı Görüntüler

 

Bayburt il merkezine 10 kilometre mesafede olan Gez Köyü Sulama Göletinin etrafında bulunan dağ evi başta olmak üzere kamelya ve çeşmenin görüntüleri içler acısı hale gelmiş.   

Gez Köyü Göletinin etrafında 2011 yılında binlerce fidan dikimi gerçekleşmiş ve mesire alanı olarak dönemin Valisi Kerem Al tarafından tarım alanlarının sulanmasının yanı sıra  vatandaşların mesire alanı olarak kullanabilmeleri amacıyla açılış töreni düzenlenmişti. 

İl merkezine yakın olması, doğal güzelliği, temiz havası ve 35 bin metreküp su kapasiteli Göleti ve manzarası ile önemli bir mesire alanına sahip olan mekan, aradan geçen süre içerisinde bakımsız kalması ve insanların hor kullanması sonucu tahribata uğramış ve mesire alanı özelliğinin tamamen kaybetmiş durumda. 

Dağ evinin içerisindeki mekanların büyük bir bölümüm tahrip edilmiş, etrafındaki çöpler çevreye yayılmış, kamelya tamamen kırılmış ve kullanılmaz duruma gelmiş. Bayburt taşından yapılmış çeşmenin taşları ve musluğu tahrip idilmiş. Gölet içerisinde bulunan binlerce balık yiyecek bulmakta zorluk çeker hale gelmiş. 

Bütün bu olumsuzlukların yaşandığı Gez Köyü Göleti ve mesire alanına yapılan yatırımın ne hale geldiği görüntülere yansımış halde. Bu olumsuz görüntülere sebep olan insanların vicdanlarını sorgulaması ve sorumlu olan yetkililerin ise sorumluluklarını yerine getirmesi gerekiyor.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • atilla
  5 Ağustos 2019 08:23

  yapmak değil sahip çıkmak önemli. yazık gühan

 • Beşir
  5 Ağustos 2019 08:56

  Köyün muhtarı ile gezmenizi isterdim

 • ahi
  5 Ağustos 2019 18:03

  muhtar ne iş yapar köyda insan yaşamıyor galiba işte devletin boşa yaptığı yatırımlardan biri sırf o köya yapıldı bizim köyede yapılsın diye milyonlarca para harcadılar bu göletler ne işe yarar dünya para harcayıpta su tutmayan göletlerde var köylerde bunların hepsinin hesabı sorulmalı sebep olanlardan

 • Hakan
  5 Ağustos 2019 19:20

  Egitim sart dedikleri bu olsa gerek!.. Telefon kulübelerinin yakildigini, cocuk parklarindaki oyuncaklarin parcalandigina sahit olduk defalarca. Bu nasil bir cahilliktir anlamak mümkün degil!

 • bihemta
  5 Ağustos 2019 19:22

  burasını kim ne amaçla yaptırdı ve ne amaçla kullandı asıl onu haber yapmak lazım. devletin paralarını kim şahsi sefası uğruna çarçur etti biraz da onu haber yapın.

 • Bayburt ahalisi
  5 Ağustos 2019 23:46

  Neden yapıldı ise yapıldı..Göletin yanında birileri düşünmüş, milletin faydalanması için yapmış… Kendine Millet diyen birileri de çıkmış mahvetmiş… UTANMAK LAZIM UTANMAK…

 • bayburt lu
  6 Ağustos 2019 08:37

  Yapanlar ne güzel yapmış. Ama görgüsüz ziyaretçiler bu hale getirmiş. Kullanmasını bilmeyen cahil insanlar. Sırakayalar şelalesinde de durum aynı. ortalık çer çöp. bunları da yapanlar ziyaretçiler. Eğitim de boş bence. Önce vicdan lazım.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.