Bayburt’ta Engelli Öğrenciler Yangın Tatbikatı İzledi

  • Haberin Tarihi: 16 Nisan 2019
  • Bu haber 274 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Engelli Öğrenciler Yangın Tatbikatı İzledi

 

Bayburt Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören engelli öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde Bayburt Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne gelerek yangın söndürme konusunda uygulamaları yerinde izlediler. 

Engelli öğrenciler, özellikle itfaiyenin kurtarma sepetiyle gerçekleştirdiği uygulamaya yoğun ilgi gösterdiler. Öğretmenleri eşliğinde sepete binen öğrencilerin mutlulukları dikkatlerden kaçmadı. 

Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğretmeni Tayfun Köroğlu, itfaiye müdürlüğünü ziyaretleri hakkında şunları söyledi:

“ Çocuklarımız meslekleri daha yakından tanısınlar diye, ilimizdeki değişik meslekleri tanıtıyoruz. İtfaiye personeli bizleri çok güzel ağırladılar. Şuan burada 15 öğrencimiz 6 öğretmen ve 4 yardımcı personelimiz bulunuyor. İtfaiyenin görevini ve ne iş yaptığını deneyerek çocuklarımıza öğretmiş oluyor. Bu konularda öğrencilerimize bilgi vermiş olsak ta yerinde uygulamaları görmeleri onlar için daha kalıcı oluyor. Bu vesile ile onlar mutlu olunca bizlerde mutlu oluyoruz” ifadelerini kullandı. 

Bayburt Belediyesi İtfaiye personeli, ilk önce engelli öğrencileri öğretmenleri eşliğinde itfaiye sepetiyle belirli yüksekliklere çıkararak yangınlarda sepetin önemini göstermeye çalıştılar. Daha sonra itfaiye personeli yangın söndürme konusunda pratik uygulamaları gerçekleştirerek öğretmen ve öğrencilere anlattılar.  

Gerçekleştirilen tatbikat gösterileri sonrası İtfaiye müdürü Cavit Türk, öğrencilere kitap ve çeşitli hediyeler verdi ve ziyaretlerinden dolayı Bayburt Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.