Bayburt’ta Ek İstihdam Sayısı Artırılacak

 • Haberin Tarihi: 25 Ocak 2018
 • Bu haber 573 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Ek İstihdam Sayısı Artırılacak

İl istihdam kurulu ve mesleki eğitim kurulu toplantısı Vali Ali Hamza Pehlivan başkanlığında gerçekleştirildi.

Öğretmen Evi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Pehlivan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her işletmenin en az bir ilave istihdam çağrısı ile ülke genelinde başlatılan “İstihdam Seferberliği”nde Bayburt’un oransal olarak en çok katkı sağlayan ikinci il olduğunu ve ilave yaklaşık 3 bin 500’ün üzerinde istihdam sağladığını dile getirdi. Vali Pehlivan Bayburt’un ek istihdam sağlayarak elde ettiği bu başarıya katkı sunan sanayici ve esnaflara teşekkür ederek, “Hükümetimizin teşvikleri ile işletme sahiplerinin girişimciliği ve özverisi sayesinde bu sayılar yakalanmış oldu. Kendilerini kutluyor ve teşekkür ediyorum. Bununla birlikte girişimcilerimize, işletmelerimize devletimiz ve hükümetimizin sağlamış olduğu teşvikleri duyurarak seferberlikten haberdar eden, kurul kararları doğrultusunda alanda aktif şekilde görev yapan İşkur İl Müdürlüğümüze, SGK İl Müdürlüğümüze, ayrıca siz kıymetli kurul üyelerimize de görüş, öneri, tespit ve değerlendirmeler bağlamında yapmış olduğunuz katkılar dolayısıyla teşekkür ediyorum.” dedi.

Ek istihdam sağlama çalışmalarının artan bir tempoyla 2018 yılında da gerçekleştirilmesi gerektiğini belirten Vali Pehlivan, “İstihdam Şurası’nda Sayın Cumhurbaşkanımız yeni teşvikleri deklare etti. İstihdam Seferberliği çağrısını yineleyerek her işletmenin en az iki ek istihdam sağlamasını istedi. Teşvik konularıyla ilgili çalışmalar tamamlanıp kamuoyu ile paylaşıldığı zaman tüm detaylar belli olacaktır. Biz Bayburt olarak bu yıl istihdam konusunda inşallah daha çok çaba sarf ederek, artı bir kişinin dahi iş sahibi yapılmasının ne kadar önemli olduğu idrakiyle saha çalışmaları gerçekleştireceğiz, işletme sahiplerini, girişimcileri bilgilendireceğiz. Bu sayede geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da inşallah hedeflerimize ulaşacağız. Ne kadar ilgili olursak, gayret sarf edersek o kadar verimli sonuçlar elde ederiz.” ifadelerini kullandı.

Vali Pehlivan’ın konuşmasının ardından İşkur İl Müdürü Abdullah Kahvesi istihdam ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında sunum yaptı.

Kurul üyelerinin çeşitli konularda görüş ve önerilerini dile getirdiği toplantıda istihdam ve mesleki eğitim faaliyetlerinin artırılması ve etkinleştirilmesine yönelik muhtelif kararlar alındı.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • bayburt
  25 Ocak 2018 13:44

  Eskiden işkur vardı işsiz sayısı azdı.Şimdi ise işsiz sayısı tavan yaptı kimse önlem almıyor

 • Sinirhastası
  29 Ocak 2018 06:48

  Sayın devlet büyüklerim.. lütfen bu konuda kavramlar birbirine karışmasın istihdamın artması demek işkur değildir. Bir el arabasının peşine 10 kişi takılarak yerden kağıt toplattırmak , x , y, z okullarına a, b, c kurumlarına kişileri doldurup 1 kişi yerine 10 kişiye odacılık veya ofisboy luk yaptırmak , berbere kasaba çırak almak değildir.

  gerçek istihdamın artması açılan yeni fabrikalara o 3500 leri doldurup sabah 8- 5 çalıştırıp akşamada işlerin yetişmesi için bir hafta boyunca mesaiye kalacağız sonrada bu işleri tıra doldurup ihracat yapacağız demektir…

  Org. Sanayi de yeni açılan fab. Var mı ? Yok. Mevcutlar da pes etti.. işte bu çöküşü durdurursak gercek istihdamda artış budur. . İşkur mevcut iş gücünüde köreltip insanların çalışma potansiyelini düşürmektedir…

  Saygılarımla…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.