Bayburt’ta Ebabil Kuşu Yavrusu Bulundu

 • Haberin Tarihi: 5 Temmuz 2017
 • Bu haber 911 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Ebabil Kuşu Yavrusu Bulundu

Bayburt şehir merkezinde esnaflar tarafından asansör tamiri yaparken bulunan Ebabil kuşunun yavrusu Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Birkaç günlük olduğu tahmin edilen ebabil kuş yavrusu Habib Akbaş ve Çetin Çeçen tarafından bulunan asansör tamiri yaparken tesadüfen bulundu. Yavru kuşu bulan ve nereden ve nasıl geldiği bilinmeyen kuşun yapısına göre İnternet aracılığıyla yaptıkları araştırmada, ebabil kuşu olduğunu tespit eden iki arkadaş, önce Bayburt Medya’yı arayarak önemli bir yavru kuş bulduklarını ve kuşun Belediye veteriner işlerine nasıl ulaştıracaklarını sordular.

İş yerlerinde bir kutu içerisinde muhafaza ettikleri kuşun her yönden ebabil kuşu olduğu incelendiğinde belli oluyor. Aç kaldığı ve halsiz olduğu belli olan ve ömrünün tamamını uçarak geçirdiği bilinen ebabil kuşunu iki arkadaş Akbaş ve Çeçen, Belediyenin Veteriner işleri Müdürlüğünden yetkililere teslim ettiler.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Oğuz
  5 Temmuz 2017 23:57

  Bundan yaklaşık olarak 3 yıl önce Ramazan ayı içerisinde çalıştırdığım iş yerinin önünde bulmuştum. İnternetten araştırdığımda ebabil kuşu olduğunu saptadım. İnanın zorda olsa ağız yoluyla besledim, su içirdim. Kendine gelince kaşla göz arasında uçup gözden kayboldu. O Rabbimin beni insanlığımla alakalı bir imtihan olduguna inanıyorum. Üstelik çok nadir bulunan bir türdür.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.