Bayburt’ta Doğal Taş Kooperatifi Kuruldu

  • Haberin Tarihi: 18 Ocak 2019
  • Bu haber 382 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Doğal Taş Kooperatifi Kuruldu

 

Bayburt Doğal Taş sektörünün büyümesi ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla Bayburt Taşçılar, Madenciler, Mermerciler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi kuruldu.  

Kooperatif Yönetimi Vali Ali Hamza Pehlivan’ı ziyaret ederek çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgiler verdi. 

Başta Bayburt Doğal Fabrikası ve bu alandaki diğer yatırımların en önemli hedefinin doğal taş sektörünü geliştirmek, standartlarını yükseltmek, istihdam sağlamak ve sürdürülebilir kılmak olduğunu kaydeden Vali Pehlivan yeni kurulan kooperatifin bu anlamda önemli katkı sağlayacak faydalı bir girişim olduğunu kaydetti. 

Vali Pehlivan, Bayburt Valiliği olarak imkanlar dahilinde yatırımcılara gereken desteği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vermeye devam edeceklerini ifade ederek Kooperatif Başkanı Celalettin Topyay ile üyelere çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi. 

Bayburt Doğal Taş Fabrikası Genel Müdürü Nurullah Şentürk’ünde bulunduğu ziyarette, Kooperatif Başkanı Celalettin Topyay  Vali Pehlivan’a sektöre verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.