Bayburt’ta Çoruh Nehri’nin Sessiz Değişimi Devam Ediyor

 • Haberin Tarihi: 2 Ağustos 2018
 • Bu haber 863 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Çoruh Nehri’nin Sessiz Değişimi Devam Ediyor

 

[responsivevoice_button buttontext=”SESLİ OKU” responsivevoice_button voice=”Turkish Female”] Bayburt’un can suyu olarak değerlendirilen ve şehir merkezinden geçen Çoruh Nehrinde başlatılan ıslah projesi her geçen gün nehrin şeklini değiştirmeye devam ediyor. 

DSİ tarafından başlatılan 2016 yılında başlatılan ve 2019 yılında tamamlanması hedeflenen, Bayburt Şehir Merkezindeki Taşkınların Kontrol Altına Alınması ve Çevre Düzenlemeleri adı altında sürdürülen çalışmaların temposu artarak devam ediyor. 

Çoruh Nehrinin her iki yakasında yapımı devam eden istinat duvarlarının yanı sıra, nehir suyunun zaman içerisinde yıprattığı ve çökmelere neden olan taş duvarlara güçlendirici beton istinat duvarları da yapılıyor.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • sinirhastasi
  3 Ağustos 2018 11:07

  fantazi işleri…

  ya allah rızası için bir düşünelim (devlet total bütçesi ele alındığında).. şimdi bayburtun o kadar alt yapı sorunu varken düzeltilmesi gereken sokağı varken bu kadar betonun atılması dozerın kamyonun calıştırılması mantıklı mı? falanca cadde için belediye butce ararken burada bu fantazi gerekli midir? bakınız ifade etmek istiyorum.. bu yapılan işin kanaatimce ana kalemleri
  iş makınaları man mersedes kamyon veya dozer kepçe bunların çoğu yabancı kökenli yani buradaki araçlara giden paralar yabancılara gidiyor…
  mozot gideri tamamıl cari acığa yansıyıor..
  işçi ücreti emın olun ki % 5 kadar dır.

  yanı özetle %95 para dısarı akıyor.. işçiye verilen %5 ile kalkınma isdihtam v.s. deniliyor…
  değerli yurttaşlar anlayın artık..işte boyle harcamalarla memleket sıkıntıya giriyor. bu kadar atılan beton ile bayburtun bütün problemli sokakları düzeltilebilirdi… önce sokakalr düzeltilip sonra fantazi işler yapıla bilirdi.
  saygılarımla

 • bihemta
  3 Ağustos 2018 13:53

  bir zamanlar da şehrimiz bir metre asfalta muhtaçken güya şehrin çehresini değiştirecek şelalemiz vardı dillere destan! şimdi atıl durumda bekliyor ucube. ondan ders alınmamış ki bu yapılan ona rahmet okutturur cinsten. yazık memleketimin çarçur edilen paralarına. oraya gömülen paralarla bayburtta işsizliğe çare olacak projeler gerçekleştirilebilirdi.

 • YAVUZ
  3 Ağustos 2018 17:55

  YAZIK HARCANAN PARALARA BU HARCANAN PARALARI BU BETON YIĞININI BURAYA GÖMENLERDEN ALLAH SORSUN..HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ…KİMİN PARASINI HARCIYORSUNUZ..DOĞMAMIŞ ÇOCUKTAN TUTUNDA HERKEZİN BU PARALARDA HAKKI VAR…..BU BETON YIĞININ HİÇ KİMSEYE FAYDASI YOK ZARARI ÇOK.BU ÇORUHU GÜZELLEŞTİRMEK DEGİLDİR.. DOGANIN AKIŞINI DOGANIN TABİATINI BOZARSANIZ DOGA SİZE AH EDER..DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE BİR NEHİRE TONLARCA BETONU DÖKEN İLKKEZ GÖRDÜM.TRİLYONLARCA PARAYI BOŞA AKITTINIZ BU VEBALDİR BAKALIM BU VEBALİN ALTINDA KALKABİLECEKMİSİNİZ….BAYBURTUN HER CADDESİNİDE YAPSANIZ HER MAHALLESİNİDE YAPSANIZ YİNEDE BU ÇORUH NEHRİNİN BUNA İHTİYACI YOKTUR….

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.