Bayburt’ta, “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” Proje Tanıtımı

  • Haberin Tarihi: 29 Eylül 2018
  • Bu haber 279 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta, “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” Proje Tanıtımı

 

Emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması, seyir halindeyken cep telefonu kullanılmaması ve aşırı hız sebebi ile yapılan trafik kazalarının azaltılmasına yönelik “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” kampanyası için tanıtım programı yapıldı.

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması, seyir halindeyken cep telefonu kullanımının azaltılması ve aşırı hız sebebi ile yapılan trafik kazalarının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı.

Merkez Spor Salonu yanında oluşturulan parkuru inceleyen Vali Pehlivan İl Emniyet Müdürü Sezayi Er ile görevli emniyet mensuplarından bilgiler aldı. Proje kapsamında yapılan denetimlerde emniyet kemeri kullanmadığı tespit edilen sürücülerin yönlendirildiği kaza simülasyon aracına binen Vali Pehlivan, emniyet kemeri kullanımının önemine dikkat çekti.

Vali Pehlivan, trafik kurallarına uymanın insani ve vicdani bir yükümlülük olduğunu ifade ederek sürücülere trafiği tehlikeye düşürecek davranışlardan kaçınmaları ve kurallara uymaları tavsiyesinde bulundu.

Vali Pehlivan, alkolün sebep olduğu bilinç kaybı ile yaşanabilecek tehlikeleri göstermek adına tasarlanan “Alkol Gözlüğü”nü de test etti. Trafik ekiplerince verilen eğitimlere katılan çocuklardan trafik güvenliği konusunu çok iyi bir şekilde öğrenmeleri gerektiğini belirten Vali Pehlivan bu konuda kurallara uymamaları halinde aileleri uyarmalarını da istedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.