Bayburt’ta Adaylardan Çok Pankartlar Yarışıyor

 • Haberin Tarihi: 6 Haziran 2018
 • Bu haber 739 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Adaylardan Çok Pankartlar Yarışıyor

 

24 Haziran seçimleri öncesi iki vekil sayısından bir vekil sayısına düşen Bayburt’ta, seçimlere sayılı günler kalmasına rağmen seçim havası genel olarak partilerin ve adayların pankart ve billboard reklamlarındaki yarışlarıyla ön plana çıkıyor. 

Bir milletvekiliyle temsil edilecek olan Bayburt’ta özellikle AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin pankart ve reklamları dikkat çekiyor. Yıllar önce seçimlerde cadde ve sokaklara asılan parti bayrakları yerini pankart ve billboard reklamlarına bırakmış durumda.   

Pankart, afiş ve billboard reklamlarının hemen hemen tamamındaki slogan veya söylemin aynı olduğu görülürken, benzer görsellerin seçmen üzerinde etkili olduğuna dair her hangi bir bilimsel veri yoktur. Seçmen nazarında en çok etkili olduğu kanıtlanan verilere bakıldığında ise televizyon yani görsel ve miting alanlarındaki halka hitap eden konuşmalar ön plana çıkıyor. 

Şehir merkezinde özellikle afişlerin asıldığı bazı yerlerde aday afişlerinin yırtıldığı ve yerlere atıldığı görülüyor. Söz konusu görüntülerin yakışmadığı Bayburt’ta, 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala seçmen pankartlarla veya benzer reklamlarla pekte ilgilenmiyor. Seçmen, milletvekili adaylarının miting konuşmalarını merakla bekliyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • bayburt
  7 Haziran 2018 08:16

  MİLLETİN VEKİL ADAYLARI BAŞARILAR HEPİNİZE ….

  BAYBURT İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ….

  ÇIKIN SÖYLEYİN….

  İŞKURA MI YİNE İNSANLARI BAĞLAYACAKSINIZ…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.