Bayburt’ta 7 Yeni Ambulans Hizmete Katıldı

 • Haberin Tarihi: 15 Mart 2019
 • Bu haber 409 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta 7 Yeni Ambulans Hizmete Katıldı

 

Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Vali Ali Hamza Pehlivan ile birlikte 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’ne kazandırılan 7 ambulansın hizmete alınması dolayısıyla düzenlenen törene katıldı.

Eski Hastane Caddesi İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası bahçesinde düzenlenen törende İl Sağlık Müdürü İlker Hancı’dan bilgiler alan Başkan Ağbal, Vali Pehlivan ile birlikte tam donanımlı ambulansları inceledi.

Başkan Ağbal burada yaptığı açıklamada Türkiye’nin bir birçok alanda uluslararası başarı hikayesi olarak ortaya çıktığını belirterek, “Hatta öyle ki bugün Türkiye’deki bu başarı hikayesi sağlıkta artık bir ihraç haline dönüşmüştür. Biz bugün Türkiye olarak birçok ülkeye sağlık alanında, sağlıkta dönüşüm alanında danışmanlık yapıyoruz, yön gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

112 Acil Sağlık Hizmetleri kapsamında bugün hizmete alınan ambulanslarla vatandaşlara bu alanda sunulan hizmetlerin daha da artacağını belirten Ağbal, “Sağlık alanında olağan üstü bir performans ve başarıyı bu süreçte ortaya koyduk. 2002 yılından sonra başlatmış olduğumuz Sağlıkta Dönüşüm Programı, hastanelerin birleştirilmesi, kaynakların sağlık alanına seferber edilmesi sayesinde bugün sağlık alanında Türkiye sadece kendi ölçeğinde değil, sadece bölge ölçeğinde değil, dünya ölçeğinde bu dönemde en önemli başarıları yakalayan ülkelerden bir tanesi olmuştur” dedi.

Ağbal, bu başarıların ortalama yaşam süresinden hastanelerdeki hastaların yatma süresine birçok alanda kendini gösterdiğine dikkat çekerek, “Birçok alanda uluslararası göstergelerde Türkiye bir başarı hikayesi olarak ortaya çıkmıştır. Hatta öyle ki bugün Türkiye’deki bu başarı hikayesi sağlıkta artık bir ihraç haline dönüşmüştür. Biz bugün Türkiye olarak birçok ülkeye sağlık alanında, sağlıkta dönüşüm alanında danışmanlık yapıyoruz, yön gösteriyoruz. Bugün Türkiye’nin birçok vilayetinde hizmete geçirmeye başladığımız Şehir Hastaneleri’nden tutun, nitelikli yataklara sahip devlet hastanelerine, araştırma-eğitim hastanelerine bütün tıbbı cihazları son teknolojiyle donatılmış hastanelerimize kadar gerçekten sağlık alanında millet olarak iftihar ediyoruz. Zaman zaman Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız Türkiye’ye ziyaretlerinde hastanelere geldiklerinde karşılaştıkları hizmet ve konforu görünce Avrupa’da yaşadıkları imkânsızlıkları, geri kalmışlığını da anlatıyorlar, bu sevindirici bir şey ” diye konuştu.

Ağbal, bu hizmetlerin devam edeceğini ifade ederek, Bayburt İl Ambulans Servisi Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi’nce hizmete alınan tam donanımlı 7 ambulansın da tüm Bayburt halkına hayırlı olmasını diledi.

İl Ambulans Servisi Komuta ve Kontrol Merkezi araç parkına kazandırılan 7 ambulansın Bayburt için hayırlı olmasını temenni eden Vali Ali Hamza Pehlivan ise “Pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanlığımız, ilgili Bakanlıklarımız ve sayın Bakanım sizlerin destekleriyle ilimizde pek çok yatırım hayata geçti ve geçmeye devam ediyor. Yatırımlarımız bir yandan önünde bulunduğumuz İl Sağlık Müdürlüğü yeni Hizmet binası gibi kamu hizmet binalarımızın yenilenmesi şeklinde bir yandan da araç, gereç, teçhizat hizmetleri alanında hayata geçiyor. Bu vesileyle bir kez daha ilimiz adına teşekkürlerimi ifade ederken, yeni araçların sağlık birimlerimize ve İlimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor sizlere de teşriflerinizden ötürü teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Törende İl Sağlık Müdürü İlker Hancı’nın araçların özellikleri ve 112 hizmetleri hakkında bilgiler vermesinin ardından kurdele kesimi ile 7 yeni ambulans hizmete alındı.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • ESRA
  15 Mart 2019 14:39

  CUMHURİYET CADDESİNİN YOLUNU DARALTANLAR AMBULANS İHTİYAC OLURSA UMARIM ONLARA 20 DAKİKAYA GELMEZ….YA ARKADAŞ BU YOL DAR BU YOLUN DARLIĞINDAN AMBULANS GEÇ GELİYO BUNU ANLAYACAK KADAR BİLGİ DONANIMINA SAHİP DEGİLMİLER…BÖYLE SAMA SAPAN BİR YOL OLURMU….ACİL HASTAYA ULAŞILMASI GEREK HAYAT MESELESİ ..BU YOLU YAPANLARIN EGOLARI YÜZÜNDEN HALKIN CANINI HAYATINI HİÇE SAYIYORSUNUZ.

 • esra
  15 Mart 2019 14:42

  YARIN AMBULANS LAZIM OLSA.. CUMHURİYET CADDESİNDEN SÜREKLİ GEÇİYO TRAFİKTE KALABALIK ..7 AMBULANSDA OLSA BURDAN NASIL HASTAYA ULAŞACAK…İNSANLARIN AKLIYLA DALGA GEÇİYONUZ.

 • buğrahan
  15 Mart 2019 21:58

  seçim çalışmaları son hız devam ediyor

 • reis
  16 Mart 2019 00:10

  ya bu yeni yapılan hastaneyi millet üniversite hastanesi saniyor devlet hastanesi yapılıyor :)))) yoksa benmi yanlis biliyorum

 • Yerli,
  19 Mart 2019 01:24

  HASTANEYE DOKTOR LAZIM… GELEN ISTIFA EDIP GIDIYOR BUNUN ONUNE GECIN, 1 AMBULANSLA 10 SENE REKLAM YAPIYOSUNUZ… 🙂 KOMIKKKK BAYAA BAYAA//

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.