Bayburt’ta 5 Bin Kişilik Cami İbadete Açıldı

  • Haberin Tarihi: 2 Ekim 2018
  • Bu haber 471 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta 5 Bin Kişilik Cami İbadete Açıldı

 

Bayburtlu Hayırsever işadamı Mustafa Köseoğlu ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın katkılarıyla yapımı tamamlanan Mustafa Köseoğlu Camii’nin açılış töreni, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’ın katılımıyla gerçekleşti.

Baberti Külliyesinde bulunan Mustafa Köseoğlu Camii’nde peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarının tamamlanmasının ardından resmî açılış yapıldı. Akademik Yıl Açılış Töreni öncesinde, Başkan Ağbal, il protokolü, Köseoğlu ailesi mensupları, akademisyenler ve öğrenciler, hayırsever işadamı Mustafa Köseoğlu’nun bağışlarıyla inşa edilen Caminin açılış töreni için bir araya geldi.

Vali Ali Hamza Pehlivan ve Belediye Başkanı Mete Memiş konuşmalarında, şehre kazandırılan 5 bin kişilik camii için Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun ve Köseoğlu ailesine teşekkür ettiler. Rektör Coşkun ise, Camii’nin yapılma hikayesini paylaşarak, Köseoğlu’nun 5 bin kapasitesiyle şehrin en büyük ibadet mekanının her bir aşamasında desteğini esirgemediğini, Ağbal ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da büyük katkılar sunduğunu dile getirdi. Ağbal, törene Mustafa Köseoğlu’nu temsilen katıldığını ifade ederek, çok önemli bir eserin Bayburt’a kazandırıldığını ve bu konuda Coşkun’a özellikle teşekkürlerini sunduğunu belirtti. Tören, Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu’nun konuşması ve duasıyla sona erdi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.