Bayburt’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinliklerle Kutlandı

  • Haberin Tarihi: 25 Kasım 2018
  • Bu haber 409 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinliklerle Kutlandı

 

Bayburt’ta Öğretmenler Günü dolayısıyla Şair Zihni Kültür Merkezi’nde kutlama programı düzenlendi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama töreninde bir konuşma yapan Vali Ali Hamza Pehlivan “24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle başta “yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” diyen Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, eğitim Şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan Öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum. Bütün emektar Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum.” dedi. 

Öğretmenlerimizle bir araya gelmek her zaman bizleri onurlandırmıştır diyen Vali Pehlivan, “ Öğretmenlerimizi görünce ceketimizin düğmesini ilikleriz, bu içten gelen bir saygı göstergesidir. Tıpkı anne ve babalarımız gibi Öğretmenimiz de pek çok şeyler öğrendiğimiz, hayattaki en önemli rehberlerimizdir. Dünya üzerinde değişik adlarda iş ve meslek grupları bulunmaktadır. Bu meslek grupları kendi ilgi alanları dâhilindeki konulara göre bir takım ürünler ve eserler ortaya koyarlar ve bunlar maddi bir değer taşır. Öğretmenlik ise salt bir meslek olmanın ötesindedir. Nitekim Öğretmenliğin konusu insandır. Eşrefi mahlûkat olarak nitelendirilen yaratılanların en şereflisi olan insandır. Konusu insan olan bir mesleğin ortaya koyduğu eser ise yetiştirdiği nesillerdir. Bilgili, ahlaklı, erdemli, çalışkan, dürüst, milli ve manevi değerlerine bağlı bir şekilde yetiştirilen insana paha biçilemez.” dedi. 

Günün anlam ve önemine ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu da bir konuşma yaptı. Program, emekli olan ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin konuşmalarıyla devam etti. 

Yıl içerisinde adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin etmesinin ardından Vali Pehlivan tarafından bu yıl içinde emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerinin verildi.

Daha sonra çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ve Oratoryo sunumunun ardından program sona erdi. 

Şair Zihni Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Ali Hamza Pehlivan, Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, İl emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.