Bayburt’ta 2055 Öğrenci Aşılanacak

  • Haberin Tarihi: 6 Ekim 2018
  • Bu haber 1630 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta 2055 Öğrenci Aşılanacak

Bayburt il genelinde genişletilmiş bağışıklama programı kapsamında sağlık ekipleri tarafından ilkokul 1. sınıfta DABT-İPA (Difteri, Aselüler Boğmaca, Tetanoz,  İnaktif Polio Aşısı-Dörtlü Karma Aşı) ve KKK (Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak Aşısı) aşıları, Ortaokul son sınıfta (8. Sınıfta) ise TD (Difteri – Tetanoz ) aşısı uygulamalarında 2055 öğrenci aşılanacak. 

Aşıların neden uygulanması gerektiği konusunda Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle: 

“Okullar çocuklarımızın toplu ortamda bir arada bulunmaları açısından bulaşıcı hastalıkların yayılma olasılığının en yüksek olduğu mekanlardan biridir. Bu yüzden okullarda bulaşıcı hastalıkları önleyici aşıların yapılması ve çocukların bu hastalıklara karşı korunması son derece önemlidir. Okul çağında yapılması gereken bu aşılar daha önce olunan aşıların pekiştirmesi niteliği taşıdığından dolayı mutlaka yaptırılmalıdır. Aşılar çok güvenilir maddelerdir. Üretim ve dağıtım aşamalarında çok sıkı kontrollerden geçmektedirler. Geleceğimizin teminatı en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın sağlıklı yetişmeleri için rutin aşılarını yaptıralım, tüm aşı kampanyalarına katılalım. Unutmayalım ki sadece aşı uygulayarak her yıl 40-50.bin bebeğin ölümünü birlikte önlüyoruz.”

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.