Bayburt’ta 1900 İŞKUR’lunun Hayalleri Suya Düştü

  • Haberin Tarihi: 5 Kasım 2018
  • Bu haber 446 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta 1900 İŞKUR’lunun Hayalleri Suya Düştü

 

Bayburt’ta 1900 İŞKUR’lu personelin çalışma sürelerinin uzatılma beklentisi gerçekleşmedi ve iş süreleri sona erdi.  

Bayburt’ta İŞKUR aracılığıyla 6 ay süreyle işe giren 1900 kişinin, geçen yıl olduğu gibi 3 ay sürenin uzatılacağı beklentileri gerçekleşmedi ve 31 Ekim tarihi itibarıyla işten çıkarıldılar ve işsiz kaldılar. 

Bayburt’ta her yıl binlerce kişiye yılın belirli dönemlerinde iş imkanı sağlayan İŞKUR, Mayıs ayından itibaren 6 ay süreyle çalıştırılmak üzere, İl, ilçe ve belde belediyeleri, İl Özel İdaresi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu ve Bayburt Üniversitesi gibi kurumlarda 1900 kişiye iş imkanı sağlamıştı. 

Kış ayının yaklaştığı şu günlerde 1900 İŞKUR’lu personelin işsiz kalması insanları kara kara düşünmeye başladı. İşsiz kalanların iş aramaya başlamalarına rağmen çaldıkları kapıların yüzlerine kapandığını belirtiyorlar. Bir çoğu ise büyük illerde çalışmak üzere şehri terk edeceklerini dile getirerek, geçen yıl İŞKUR tarafından 3 ay uzatılan sürenin tekrar bu yılda uzatılacağını beklediklerini ancak umutlarının suya düştüğünü dile getirdiler.  

Özellikle kirada olanlar ve çocuk okutanlar başta olmak üzere işsiz kalan çok sayıda insan, bir umut diye tekrar İŞKUR’dan kendilerine iş imkanı verilmesini beklediklerini ifade ettiler.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.