Bayburt’ta 14 Tesisin Temeli Atıldı

 • Haberin Tarihi: 7 Mayıs 2017
 • Bu haber 1817 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta 14 Tesisin Temeli Atıldı

Bayburt’ta Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 113 milyon liralık 14 tesisin temel atma törenine Maliye Bakanı Naci Ağbal, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal ve bürokratlar katıldı.

Kırklartepe Barajı dahil olmak üzere 113 milyon liralık 14 tesis yatırımının Bayburt için son derece önemli olduğunu belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Hükümet olarak her zaman için kalkınmaya destek verecek altyapı yatırımlarına büyük önem verdiklerini ifade eden Ağbal, “Son 14 yılda ülkemizde her alanda, eğitimde, sağlıkta, altyapıda, ulaştırma alanlarında daha önceki dönemlerle mukayese edilemeyecek ölçüde yatırımlara başladık ve bunları bir bir tamamladık. Bugün Türkiye yapılan bu yatırımlar neticesinde her bakımdan iftihar ettiğimiz noktalara doğru da geldi, gelmeye de devam ediyor.” dedi.

Ağbal, oynanan bütün oyunlara ve hesaplara rağmen bugün Türkiye’nin artık kendi tankını, topunu, füzesini, helikopterini, savaş uçağını yapan bir ülke olduğuna belirterek, “Bunu hep beraber başaracağız. Türkiye’nin yarınları bugünlerden daha güzel olacak. Neden? Çünkü ekonomimiz sağlam, bütçemiz sağlam.” diye konuştu.

Bakan Eroğlu ise yaptığı konuşmada, “14 tesisin yatırım bedeli 113 milyon lira. Bunun yanında 6 müjdeyle daha geldik. Bayburt’a her yıl geliyorum. Geçtiğimiz 6 Kasım’da geldiğimizde 62 müjde verdik. 402 milyon lira. Bugün de 6 müjdeyle geldik. Toplam 68 proje ve 415 milyon lira. Kısa zamanda 27’sini tamamladık. Gerisi de şu anda yapım aşamasında. Ayrıca Orman ve Meteoroloji’nin de müjdeleri var. Orman teşkilatımız burada muazzam bir ağaçlandırma yapacak. Bu yıl 11 bin 710 dekar arazide çalışma yapılacak. 1 milyon fidan üretilecek. ORKÖY kredileri veriyoruz. Ayrıca 2 köye 5 bin adet badem ve kuşburnu fidan dikilerek vatandaşlara dağıtılacak” dedi.

Konuşmaların ardından toplam 113 milyon TL’ye mal olacak baraj, gölet, sulama, dere ıslahı, taşkın kontrol gibi 14 projenin toplu temel atma ve açılışı gerçekleşti. 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • Isooo
  7 Mayıs 2017 23:58

  Hey allahim su yapilanlara vede yapilacaklara bakin bunlarla birde ovunuyolar bunlarin hicbiri issizligi engellemez gocu onlemez yaZik bunlarin yerine bu parayla fabrika yapsalar daha iyi olmazmi

 • BERHAM YILDIRIM-İST
  8 Mayıs 2017 15:05

  “İSOO,MERAK ETME”ALLAH NASİP EDERSE,TANK TOP,MONT VE BOT FABRİKASI YAPILACAKTIR,
  MERAK ETME SEN!!!!!!!!!”ACELE ETME SEN!!!!!!!!!!

 • Muhsin
  8 Mayıs 2017 18:18

  Değerli hemşehrim sorunu söylüyorsun da bir çözüm önerin var mı? Mesela Bayburt”a ne fabrikası kurulabilir ismini söyle ne üreteceksin nereye pazarlayıp satacaksın bir kere denizin yok ama denize yakınsın tren yolun yok üreteciğin malı nasıl nereye satacaksın bunlarıda fikir olarak söyleyelim. Yoksa kuru kuruya fabrika kur ile olmuyor bu işler.

 • hahmet
  9 Mayıs 2017 15:15

  Köydeki çiftçilik yöntemleri değişmediği sürece verim alınamaz, teknolojik olarak çağa uygun tarım yapılmadığı müddetçe genç kızlar köylere gelin gitmiyor. İsterseniz 1000 tane baraj yapın sulama yapın sonuç değişmeyecektir. Daha dün hayvancılık yapıp şehirde süt satan Erenli köyü sakini, evlenecek bir eş bulamadığı için göç etmiştir. Bize bacası tüten yatırım lazım. Trabzon ve Erzurum istikametinde yüzlerce tırlar gelip geçiyor. bu tırlar ne taşıyor??? bizde sadece bakıyoruz…

 • sercan
  28 Haziran 2017 14:17

  arkadaşlar ben avukatım,,bu barajda kamulaştırma yapılan köylünün arazilerine ne kadar para ödenecek bir bilginiz varmı, dönüm başı 20 bin deniliyor gerçeklik payı nedir,bilgisi olan yazarsa sevinirim, köylünün mağdur olmasını istemem

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.