Bayburtlulardan Öğrenci Evlerine Destek…

  • Haberin Tarihi: 28 Eylül 2018
  • Bu haber 344 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburtlulardan Öğrenci Evlerine Destek…

 

Bayburt Üniversitesinde okumak için il dışından gelen ve barınma konusunda sıkıntı yaşayan yaklaşık 80 kız öğrencinin kaldığı öğrenci evlerine maddi ve manevi destekler devam ediyor. 

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 81 ilde İl Müftülükleri aracılığıyla oluşturulan öğrenci evlerinin faaliyeti Bayburt’ta 15 ayrı evde 80 kız öğrenciye verilen destekle devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumunda yer bulamayan veya benzer imkansızlıklar sebebiyle barınma sorunu yaşayan kız öğrenciler için oluşturulan evler, Bayburt halkı tarafından maddi ve manevi olarak destek görüyor. 

Özellikle evlerin tefrişi ve öğrencilerin gıda ihtiyaçlarının önemli bir kısmının karşılandığı 15 ayrı öğrenci evinde yaklaşık 80 kız öğrenci barınırken, bazı eksik ihtiyaçlarının da yine yardım sever insanlar tarafından karşılanması bekleniyor.  

Öğrencilerin eksik olan ihtiyaç ürünleri sırasıyla; Çamaşır makinesi, Buzdolabı, Doğalgazlı ocak ve Fırın gibi bazı eksikleri bulunuyor. Bu konuda yardımcı olmak isteyenler Bayburt İl Müftülüğüne ulaşarak öğrencilere destek olama konusunda detaylı bilgileri alabilirler.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.