Bayburtlu Öğrencilerden Afrin’deki Mehmetçik’e Anlamlı Destek

 • Albümün Tarihi: 26 Şubat 2018
 • Bu Albüm 718 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi öğrencileri Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatında görev yapan Mehmetçikler için okulda farklı bir yardım kampanyası başlattılar.

Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi 11/D sınıfı öğrencilerinden Sedef Okur, Edanur Akçelik, Neslihan Yakut ve Nursema Başaran kampanya konusunda arkadaşları ve bütün okul idaresiyle birlikte öğretmenlerinin destekleri aldıklarını söylediler.

Mehmetçiklere yardım kampanyası için fikir üreten ve arkadaşlarıyla paylaşan öğrencilerden Sedef Okur kampanya hakkında şöyle konuştu:

“Afrin operasyonu için Bayburt’tan destek gideceği zaman bende oradaydım. O gün askerlerimizi uğurlarken gerçekten savaş içerisinde olduğumuzu hissettim. Okula geldiğimde oradaki atmosferi arkadaşlarıma anlattım ve bir yardım kampanyası yapmaya karar verdik. Hocalarımızla paylaştık ve onlarında onayını aldıktan sonra okulda yardım kampanyasını başlatmış olduk. Bir hafta içerisinde topladığımız 750 TL yi Mehmetçik Vakfına bağışladık. Önümüzdeki hafta içerisinde yapacağımız kampanyada ise toplayacağımız parayla bir koç alıp Afrin’deki askerlerimize göndermeyi düşünüyoruz” dedi.

Okul müdürü Rikap Cemil Kurt ise kampanya konusunda şunları söyledi:

“Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bu konuyu bana anlattıklarında beni duygulandıracak kelimeler ifade ettiler. Devletimizin maddi olarak yardıma ihtiyacı yok ama manevi olarak yanında olmak istemeleri beni de etkiledi. Bu tür kampanyaları okulumuzda yaparak geleceğin neslinin yetiştirilmesinde önayak olacağımızı ifade ediyor, öğrencilerimizin yanında her zaman olacağımı belirtiyor onlara ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.  

Bayburt’ta ilk kez bir okulda gerçekleştirilen anlamlı bir kampanyayı başlatan ve katkı sağlayanlarında yaptığı konuşmaların tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.      

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Bayburt lu Salih
  27 Şubat 2018 17:35

  Öğrenci kardeşlerimize ve onlara destek veren kıymetli idarecilerimize teşekkür ediyoruz.
  ALLAH razı olsun

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.