Bayburtlu Judoculardan 2 Türkiye Derecesi

 • Albümün Tarihi: 23 Mart 2017
 • Bu Albüm 1609 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburtlu iki judocu, Türkiye derecesi yaparak Bayburt adına önemli bir başarıya imza attılar.

Ordu’nun Ünye İlçesinde gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Judo final müsabakalarında 30 Kg’da Emirhan Öztürk Türkiye Şampiyonu olurken, 66 Kg’da ise Yusufcan Altınay Türkiye Üçüncüsü olarak önemli bir başarı elde ettiler.

Genç Osman Stadyumu spor salonunda antrenman yapan iki sporcu ve Judo antrenörü Seçkin Ofluoğlu, alınan başarıyla ilgili açıklamalar yaptılar. 2013 yılında spor bakanlığı tarafından Bayburt’ta göreve başladığını belirten antrenör Ofluoğlu, “Bayburt’a geldiğimizde judo branşı Bayburt’ta çok yaygın değildi. Bu sporun öncelikli olarak okullarımızda tanıtımını yaptık ve 20 kişilik bir grup oluşturarak çalışmalara başladık. Bu çalışmalarda yeteneklerini ön plana çıkaran Emirhan ve Yusufcan’la başarılar yakalamaya başladık. Emirhan 2014 yılında ailevi nedenlerden dolayı Helva köyüne taşınmak mecburiyetinde kaldı. Köyde baba mesleği olan çobanlık yapmaya devam etti. Bu şartlarda bile doğru dürüst antrenman yapamadan yinede müsabakalara katılarak dereceler elde ediyordu.

2015 yılında yapılan Türkiye şampiyonasında Yusufcan’ın birinci Emircan ise üçüncü olduğunu ifade eden Ofluoğlu, “ Köyde yaşayan Emirhan’ı başarılarından dolayı il merkezinde yatılı bir okula kaydını yaptırdık. Çalışmalarını daha iyi yaptıktan sonra 2017 yılında Anadolu Yıldızlar Liginde Emircan Türkiye şampiyonu ,Yusufcan ise Türkiye üçüncülüğünü kazanmış oldu.” Dedi.

Emirhan Öztürk ve  Yusufcan Altınay aldıkları başarılarında hocaları Seçkin Ofluoğlu borçlu olduklarını belirterek kendisine teşekkür ettiler.

Alınan Türkiye derecelerinden dolayı antrenör ve sporcuları tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Karslıoğlu ve Bayburt Judo il temsilcisi Mustafa Özdemir, 2017 Ağustos ayı içerisinde Karadeniz Judo Turnuvasının Bayburt’a yapılacağını ve en az 1000 sporcunun müsabakalarda yarışacağını belirttiler.

Yetkililerin ve sporcuların kameralarımıza yaptıkları açıklamaların tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Savaş Karabulut
  24 Mart 2017 12:49

  Sporcularımızı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.