Bayburtlu Babanın Kızı İçin Yardım Çığlığı

  • Haberin Tarihi: 4 Eylül 2018
  • Bu haber 1184 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburtlu Babanın Kızı İçin Yardım Çığlığı

 

İstanbul Şirinevler’de yaşayan Bayburtlu 24 yaşındaki Tuğçe Yıldız’ın çok acil kalp nakline ihtiyacı olduğunu söyleyen baba Vahit Yıldız, kızı için organ bağışı bekliyor.

Üç yıl önce kalp yetmezliği teşhisi konulan Tuğçe Yıldız’ın önceki gün duran kalbi güçlükle çalıştırıldı. Makineye bağlı olarak yaşamını sürdüren genç Tuğçe için doktorlar tek çarenin kalp nakli olduğunu söylüyorlar. Genç kız organ nakli bekleyenler listesine alındı. Tuğçe’nin babası Vahit Yıldız, Tuğçe’nin abisini 4 yıl önce kalp yetmezliği yüzünden kaybettiklerini, aynı acıyı kızı için de yaşamak istemediklerini belirterek, hastaneye ne zaman bir cenaze aracı gelse, Tuğçe için geldiğini sandığını dile getirerek herkesin organ bağışı konusunda duyarlı olmasını istedi.

Tuğçe acil hasta listesinde

Tuğçe genç olduğu için kalbindeki yıpranmanın daha fazla olduğunu dile getiren Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Koçoğulları, bağışlanacak ilk uygun kalbin Tuğçe’ye nakledileceğini ve bunun için de hastanedeki doktorların 7/24 teyakkuzda olduğunu söyledi.

Tek çaresi kalp nakli

Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde. Ventriküler destek cihazına bağlı olarak yaşamını devam ettiren Yıldız’ın hayatta kalmasının tek çaresi kalp nakli.

İrtibat tel: 05424340878

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.