Bayburt Ünlü İsimlere Ev Sahipliği Yapacak

 • Haberin Tarihi: 24 Eylül 2019
 • Bu haber 119 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Ünlü İsimlere Ev Sahipliği Yapacak

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşİ Pervin Ersoy, Rotahane Projesi kapsamında 40 kişilik bir ekiple Bayburt’a geliyor.

Türkiye’de iç turizmin canlandırılmasına yönelik Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, seyahat yazarı ve profesyonel rehber Saffet Emre Tonguç eşliğinde Medya, Sinema ve Sanat dünyasının ünlü isimlerle birlikte, yaklaşık 40 kişilik bir gezi grubu olarak 26–28 Eylül 2019 tarihleri arasında Bayburt’ta olacaklar.

Bayburt Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün organizasyonunda Baksı Müzesinde konaklama yapacak olan Pervin Ersoy ve beraberindekiler, sanatçı Şakir Gökçebağ’ın Aşina isimli sergi açılışını da gerçekleştirecekler.

Bayburtlu Uğur Murathan ve Şule Zeybek’inde yer aldığı ekipte, Oktay Kaynarca gibi ünlü isimlerde bulunuyor. Gezinin 3. günde ise yönetmen ve kameramanlardan oluşan çekim ekibi Bayburt’un Tarihi ve Kültürel mekanlarını gezerek çekim yapacaklar.                                                    

Pervin Ersoy ile birlikte Bayburt’a gelecek olan ekipte şu isimler yer alacak:

Saffet Emre Tonguç, Serda Büyükkoyuncu, Emel Oysal, Bilge Kuru Eren, Uğur Murathan, Oktay Kaynarca,  Onur Tan, Nilgün Bodur, Şule Zeybek, Selvet Dikbaşer, Rifat Tutuk, Ahmet Muhammed Cihan, Tuğçe Boztepe, Didem Yeşilova, Asiye Şebnem Akarsu, Başak Dizdar, Serap Günal, Ayşe Imre Tüylü, Ergül Azaphan, Dilek Azaphan, Ipek Develi, Baran Arslan Curoğlu, Nihan Mutlu, Hülya Şendir,  Aynur Muge Tuna, Songül Can, Pinar Doğan, Evrim Kirmizitaş Başaran, Nil Erdem, Ayşe Sarioğlu, Nilüfer Çevikel, Beliz Bektaş, Sevgi Gümüştekin, Zeliha Yörükoğlu

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Bayburtlu Salih
  24 Eylül 2019 23:53

  Sn Bakan ve beraberindeki heyetin Bayburt u ziyaretleri hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
  Tabi ki bu ziyaret hangi program neticesinde gerçekleşti bilmiyoruz, ama umuyoruz ki , Bayburt ta yetkililerimiz hazırlıklarını projelerini gerçekçi bir şekilde hazırlamış ve Kültürel yatırımlar artış olur.
  Bu projelerden en önemlisi özellikle plato kurulması bu platonun özellikle tarihi alanlar başta olmak üzere bir çok konuda çalışma yapmasını umuyoruz.
  Ayrıca Bayburt tan sahile TREN yolunun gerçekleşmesi halinde hem kara yolu, hem yük ve yolcu taşımacılığı adına tünellerin yapılarak, bu şekilde Kültürel alanda geçişler ve ziyaretçi akınlarının artması kaçınılmaz olacağı için Baksı müzesi gibi örnek teşkil edecek farklı çalışmalar hazırlanmasını umuyorum.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.